Okres jesienno-zimowy obfituje w opady. Deszcz, a nawet szybko topniejący śnieg tworzą na placach, parkingach, podjazdach do magazynów kałuże i strumyczki. Brodzenie w wodnych pułapkach może szybko przemoczyć buty, co przekłada się na komfort pracownika a także jego zdrowie. Mokre buty i skarpetki wywołują bolesne obtarcia stóp, pęcherze i tworzy się środowisko dla grzybów i bakterii. A chodzenie w przemoczonych butach podczas niskich temperatur to przeziębienie na własne życzenie.

Najprostszym rozwiązaniem wydaje się rozdanie pracownikom butów gumowych lub gumowanych. I jest to dobry ruch, pod warunkiem, że takie obuwie ma odpowiednio docieplone wnętrze. Służą temu celowi ocieplające wkładki, filcowe nakładki na stopy, dodatkowe sznurowanie i mankiety na zakończeniach cholewek.

Można też obuwie robocze zaimpregnować specjalnym preparatem. Impregnat przykrywa cała powierzchnię obuwia dodatkową hydrofobową warstwą, która chroni przed wsiąkaniem wilgoci. Nie zakłóca przy tym „oddychalności” materiału i pozwala ciepłemu powietrzu migrować z wnętrza buta, dzięki czemu stopy nie pocą się tak, jak w nieprzepuszczalnych butach gumowych.

Dodatkową korzyścią użycia impregnatu jest utrudnione przywieranie kurzu i brudu.  Zaimpregnowane buty po prostu mniej się brudzą i rzadziej trzeba je czyścić.

Nasza propozycja to impregnat Coccine Nano Water Block chroniący wszelkiego rodzaju obuwie skórzane, zarówno ze skór licowych, łączonych, jak i nubuków, zamszu, skór sztucznych, materiałów tekstylnych. Łatwy w użyciu spray w dużej puszce pozwalającej na wielokrotne użycie.

Coccine Nano Water Block impregnuje i chroni przed utrwalaniem brudu.
Sucho w butach roboczych

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *