Jak dbać o stopy jesienią?

Jesień to ta pora roku, kiedy tracimy nasze stopy z widoku. Znikają w grubszych skarpetkach, bamboszach, kamaszach, trzewikach i kozakach. Zapominamy o nich, a przecież tak samo wymagają naszej uwagi i pielęgnacji.

Dlaczego stopy się pocą?

Zmiana pogody, jesienne chłody i deszcze sprawiają, że ubieramy nasze stopy w buty, które chronią przed wilgocią i zimnem. Niestety w ten sposób blokujemy im dostęp świeżego powietrza i swobodne oddychanie. Stopy się przegrzewają i pocą, a chodzenie przez dłuższy czas w przemoczonych skarpetkach nie jest ani zdrowe ani komfortowe.

Jak zapobiegać poceniu się stóp?

  1. Wybierając buty na jesień i zimę, szukaj takich, które pozwolą stopom oddychać. Sięgaj raczej po materiały techniczne TEX czy skórę naturalną, niż tzw. „ekoskórę” która jest tak naprawdę plastikiem na warstwie tekstylnej.
  2. Zapobiegaj przegrzewaniu się stóp. Nie noś butów dłużej, niż to konieczne. Korzystaj z lżejszych skarpetek, zrobionych z naturalnych materiałów.
  3. Sięgnij po dezodorant do stóp (np. Coccine Deo Feet). Ograniczy wydzielanie się potu, zapobiegnie namnażaniu się bakterii i grzybów.
  4. Wymień wkładki w butach. Na rynku jest dostępna szeroka oferta wkładek antyperspiracyjnych, odświeżających czy antybakteryjnych, które pomogą stopom zachować komfort higieniczny (np. Coccine Aroma-Silver Bioactive).
AROMA-SILVER BIOACTIVE

Jak pielęgnować przesuszone stopy?

Przebywając w dusznym, ciepłym środowisku stopy są też narażone na przesuszenie. Dlatego warto stosować sprawdzony krem lub balsam (np. Coccine Balm Feet), który odżywi, nawilży i ujędrni naskórek, zapobiegając pękaniu warstwy rogowej (tzw. „pękające pięty”).

Jak dbać o stopy jesienią?

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *