Sandały i klapki to najpopularniejsze buty w sezonie letnim. Pasują w zasadzie do wszystkiego, a w kobiecej stylizacji można je założyć nawet do formalnego stroju do pracy. Są bardzo wygodne i w upalne dni podnoszą komfort życia.

Jak dbać o sandały?

Ponieważ powszechne kanony ubraniowe wręcz zabraniają zakładania skarpetek do sandałów, ten rodzaj obuwie brudzi się bardzo szybko i bardzo łatwo. Wyściółka pod stopą jest narażona na kontakt kurzem, pyłem, łodygami roślin i traw, lub różnymi płynami. Mogą to by krople wina, kawy czy innego napoju, który nam się przez nieuwagę rozlał. Ale na pewno będą to również nasze płyny organiczne – pot, wysięki z drobnych skaleczeń czy otarć.  W szczególności dotyczy to wyściółki, zwłaszcza jeśli jest z naturalnej skóry. Dlatego tak ważne jest, żeby nasze sandały czyścić regularnie.

Jak dobrze wyczyścić sandały?

Krok 1.

Oczyść sandały z grubszych zabrudzeń przy pomocy szczotki do butów. Dobrze wyszczotkuj zarówno paski, jak i podeszwę. Jeśli w podeszwie znajdują się szczeliny, dokładnie wymieć brud, piasek czy kamyczki, które tam utkwiły.

Krok 2.

Skorzystaj z szamponu Inside Cleaner. Wstrząśnij buteleczką a potem mocno dociśnij gąbkę aplikatora do wyściółki sandała. Kiedy kliknie zabezpieczenie możesz docisnąć kilka razy, by solidnie zmoczyć gąbkę szamponem i równymi kolistymi ruchami czyść całą powierzchnię wyściółki. Powstałą brudną pianę możesz zetrzeć czystą bawełnianą szmatką lub ręcznikiem papierowym. W razie konieczności powtórz czynność czyszczenia.

Krok 3.

Pozostaw sandały do wyschnięcia. To istotne, żeby nie pobrudzić wyściółki, kiedy jest wilgotna, bo wilgoć wnika w strukturę i tylko utrwala brud.

Krok 4.

Zabezpiecz powierzchnię impregnatem. Dzięki temu będzie odporniejsza na wpływ płynów i będzie wolniej się brudziła.

Krok 5.

Nałóż sandały i ciesz się latem 😊

Jak lato, to tylko w sandałach

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *