Smukłe i zgrabne nogi są marzeniem wielu kobiet. Niestety, nie zawsze mamy czas i możliwości, żeby regularnie uczestniczyć w zajęciach fitness, lub uprawiać regularnie jakiś sport. Warto więc spróbować zawalczyć o wygląd nóg w domu, korzystając z zestawu specjalnie wybranych ćwiczeń, które faktycznie skupią się na wysmukleniu tej części ciała.

Wystarczy kilkanaście minut naraz kilka razy w tygodniu aby zauważyć efekty. Wykorzystaj np. przerwę na reklamy w trakcie ulubionego serialu lub przed prognozą pogody. Potrzebujesz tylko lekkich obciążników, a jeśli nie masz sportowych ciężarków, to wystarczą butelki z wodą. Każde z poniższych ćwiczeń wykonaj trzy lub cztery serie po 10-12 powtórzeń. Pomiędzy seriami zrób 30 sek. przerwy.

5 ćwiczeń dla smukłych nóg

Wypad nóg z unoszeniem kolan

Stań ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder i rękami po bokach. Zrób duży krok w prawo, a następnie wypchnij biodra do tyłu, zginając prawe kolano. Opuszczaj je, aż prawe kolano ugnie się pod kątem 90 stopni. Wróć do pozycji pionowej, unosząc kolano i podciągając je do klatki piersiowej rękami. To jedno powtórzenie.

Przysiady z unoszeniem pięt

Stań w rozkroku ze stopami rozstawionymi szerzej niż szerokość ramion. Palce u stóp lekko skierowane na zewnątrz. Zegnij kolana, wypchnij biodra do tyłu i zrób przysiad. Opuść ręce między nogami dotykając podłogi. Następnie wespnij się na palce unosząc pięty aby wstać. W górze unieś ręce prosto nad głowę.

Przysiad sumo

Stań z piętami rozstawionymi na szerokość ramion, a następnie lekko rozchyl palce na zewnątrz. Trzymaj butelkę z wodą oburącz przed sobą. Zegnij kolana i opuść się do przysiadu. Ramiona z obciążeniem zwisają swobodnie. Opuszczaj się powoli, aż biodra znajdą się nieco poniżej poziomu kolan. Zatrzymaj się na dole na dwie sekundy, a następnie wybij się z pięt, aby wrócić do stania.

Wspinanie na palce

Trzymając w każdej z dłoni butelkę stań ze stopami rozstawionymi na szerokość barków. Utrzymując resztę ciała nieruchomo, unieś się na czubki palców. Przytrzymaj do 30 sekund i pomału opuść się na ziemię.

Wypad w tył

Stań ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder i trzymaj butelki w obu rękach po bokach. Cofnij prawą nogę w tył i zegnij oba kolana, obniżając się, aż będą ugięte pod kątem 90 stopni. Odbij się z lewej stopy, aby się podnieść.

Jeśli masz blady odcień skóry na nogach, delikatne wybroczyny lub inne niedoskonałości, które powstrzymują Cię przed założeniem mini, warto sięgnąć po fluid do nóg. SUNNY LEGS maskuje niedoskonałości naskórka, subtelnie przykrywając piegi, popękane naczynka krwionośne czy zmatowioną skórę. Pozostawia jedwabistą powłokę z efektem naturalnie opalonych nóg i świeżym, przyjemnym zapachem. Optycznie wyszczupla nogi i zapewnia efekt gładkiej skóry. Łatwo się nakłada i zmywa.

Jak wysmuklić nogi na wakacje?

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *