Wiosna to idealny czas, aby uprawiać sport na świeżym powietrzu. Coraz cieplejsze, coraz dłuższe dni, coraz bogatsza infrastruktura (siłownie na świeżym powietrzu, ścieżki rowerowe, skateparki, place do workoutu) wręcz zachęcają by podjąć regularną aktywność fizyczną. O czym warto pamiętać?

Bieganie? To proste

Jogging nie tylko pomaga zrzucić wagę, wyrównać pracę serca, ale wpływa również pozytywnie  na kondycję psychiczną. Najważniejsze podczas każdej aktywności jest zapewnienie sobie bezpieczeństwa przed kontuzjami. Wybierz dobre buty, zaprojektowane do biegania. Sprawdź, czy Twoje nogi nie wymagają dodatkowego wsparcia (np. w przypadku pronacji). A dla większego komfortu stóp neutralnych wybierz wkładkę Universal Sport, która optymalizuje obciążenia i wzmacnia stabilizację.

A może rolki?

Jazda na rolkach to jeden z lepszych sportów na wiosnę. Wzmacnia mięśnie nóg i pleców, poprawia ogólną kondycję, a co najważniejsze zwiększa koordynację ruchową. Jak dbać o rolki? Na szczególną uwagę zasługuje wewnętrzna część buta i to ją powinniśmy regularnie czyścić. Na szczęście jest ona wyjmowana, więc łatwo wyprać ją szamponem (Sneakers Shampoo). Ponieważ noga w wysoko zasznurowanej rolce spędza dużo intensywnych chwil, warto zabezpieczyć materiał przed rozwojem mikroorganizmów oraz nieprzyjemnym zapachem za pomocą dezodorantu (Deo Fresh).

Dwóch kółek czar

A co powiesz na rowerową wycieczkę ze znajomymi za miasto w ciepły, słoneczny dzień? Odśwież swój rower i połącz przyjemne z pożytecznym. Jazda jest nie tylko relaksująca, ale przede wszystkim ma pozytywny wpływ na zdrowie – wzmacniają się mięśnie, polepsza praca stawów, dotlenia się mózg. Podczas przystanków i schodzenia z roweru buty, szczególnie jasne podeszwy, narażone są różne zabrudzenia. Wyczyść je w kilka minut za pomocą Sole Cleaner, który przywróci idealną biel.

Spacer z kijkami?

Jeszcze nie dawno podśmiewano się z uprawiających nordic walking, że to „narciarze, którzy zgubili narty”. Dziś to prawdziwy hit wśród aktywności na świeżym powietrzu – sport bezpieczny dla osób starszych, z nadwagą i kłopotami z krążeniem. W mniejszym stopniu obciąża stawy niż bieganie, a również rozwija mięśnie i pozwala spalać kalorie. Dodatkowym zabezpieczeniem dla stawów stóp może być odpowiednio dobrana wkładka do butów. Trekking Trace to kompozycja pięciu specjalnie dobranych warstw, które odpowiednio wyprofilowane pomagają zachować prawidłową biomechanikę stopy na trudnym podłożu.

PROMOCJA

Kompletny zestaw do pielęgnacji i czyszczenia obuwia sportowego
Wiosna na sportowo

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *