Buty to bardzo ważny element każdej stylizacji. Również – a może przede wszystkim – męskiej. Niezależnie czy jest to sytuacja oficjalna, nieformalne spotkanie czy weekendowy spacer dla relaksu, prawdziwie eleganckiego mężczyznę rozpoznamy po zadbanych butach.  Wypastowane, wypolerowane jeśli potrzeba, zawsze czyste, z całymi sznurowadłami, niezdeptanymi zapiętkami, bez zadrapań czy rozprutych szwów.

Poniżej prezentujemy kilka praktycznych akcesoriów, dzięki którym utrzymanie eleganckiego stylu stanie się łatwiejsze.

Nr 1. Łyżka

Łyżka do butów to powszechnie znany, ale nie zawsze używany sprzęt domowy, który dba o nasze obuwie i poprawia komfort ich użytkowania. Łyżka chroni zapiętki obuwia podczas nakładania butów. Dzięki temu skóra na nich nie gniecie się i nie pęka. Zniekształcone zapiętki nie tylko źle wyglądają, ale też nie trzymają stabilnie stopy, przez co jest ona narażona na wykoślawienie. Łyżkę do butów wybieramy wg własnych preferencji jeśli chodzi o długość i materiał z jakiej została wykonana. Długa łyżka z twardego, trwałego materiału daje nam dodatkowy komfort – nie musimy się schylać podczas wkładania butów.

Nr 2. Prawidła

Prawidła wypełniają wnętrze butów, naciągając zmęczone całodziennym zginaniem noski i cholewki. Prostują zagniecenia i wyrównują powierzchnię skórę butów. Wykonane z odpowiedniego materiału (drewno wysokiej jakości) dbają również o higienę – pochłaniają wilgoć z wnętrza butów. Szczególnej uwadze polecamy prawidła z drewna cedrowego. Jego olejki eteryczne mają właściwości bakteriobójcze, a przy tym pozostawiają przyjemny, trwały zapach.

Nr 3. Wkładki

Cienka wklejka na podeszwach wyjściowych pantofli nie zawsze zapewnia odpowiednią amortyzację, przez co po całym dniu chodzenia stopa może boleć. Odpowiednio dobrana wkładka utrzyma komfort chodzenia nawet przez kilkanaście godzin. Wkładka Peccary on Latex to doskonały wybór dla osób, które poszukują pełnej wygody w dopasowanym obuwiu. Zaś kto ceni walory naturalnych materiałów, na pewno sięgnie po wkładkę Peccary on Cork. Oprócz tego, że jest ściśliwy i elastyczny, naturalny korek jest znakomitym materiałem izolacyjnym i antystatycznym.

Nr 4. Zapiętki

Nowe buty bywają często mało komfortowe. Sztywna i twarda skóra obejmuje stopę jak skorupa. W wielu przypadkach największy problem stanowi tył buta, dodatkowo usztywniony przeszyciem. W takiej sytuacji pomocne będą zapiętki, które poprawią komfort, ułatwią dopasowanie buta do stopy i ochronią piętę przed otarciami. Do butów wizytowych wybierzemy zapiętki ze skóry welurowej, a do weekendowych, nakładanych na gołą stopę – zapiętki żelowe.

Nr 5. Rękawica do polerowania obuwia

Wykonana z miękkiego materiału rękawica do polerowania chroni dłonie przed zabrudzeniem i pozwala komfortowo wykonać błyszczący finisz na skórze licowej. Wyczuwając polerowaną powierzchnię bezpośrednio pod dłonią jesteśmy w stanie pracować bardziej precyzyjnie niż szczotką. Regulując siłę nacisku i wykonując powtarzalne, szybkie ruchy, rozgrzewamy przez tarcie zawarte w paście lub kremie mikrocząsteczki wosku i wcieramy je w pory skóry. Dzięki temu wygładza się i wyrównuje warstwa nałożonego preparatu, a powierzchnia zyskuje elegancki połysk.

Rękawica do polerowania z owczej skóry i z owczym runem to nie tylko praktyczny,
ale i elegancki gadżet każdego Pana
Nie szata zdobi człowieka, ale buty na pewno

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *