Najważniejszym elementem aktywności fizycznej jest bezpieczeństwo i unikanie kontuzji, a te zależą głownie od odpowiedniego obuwia. Dobór butów to bardzo indywidualna sprawa i wcale nie taka prosta. Łatwo znaleźć porady dotyczące butów do biegania, jazdy na nartach czy jazdy konnej. A co z mniej popularnymi sportami? Na co zwrócić uwagę, aby zapewnić sobie pełną wygodę i skupić się na zadaniu?

Jakie buty do gry w kręgle?

Wejście na tor kręgielni możliwe jest tylko w specjalnie przeznaczonym do tego obuwiu. Powinno mieć czystą i niezbyt twardą podeszwę, by nie brudzić i nie rysować gładkiej powierzchni toru. Antypoślizgowa podeszwa zapewnia odpowiednią przyczepność do podłoża, ale jeden but może być wyposażony w specjalną wstawkę ze skóry, dzięki czemu noga może wykonać kontrolowany ślizg w trakcie rzutu. Tradycyjny but do gry w kręgle wykonany jest z dobrej jakości skóry naturalnej oraz ma sztywny i podwyższony tył, który zapewnia większą ochronę stawów.

Jakie buty na kajaki?

Kajakarstwo ma wiele zalet, ale przede wszystkim to świetna zabawa. Buty są niedocenionym, ale istotnym elementem takich wypraw. Wybierając się na spływ powinniśmy być przygotowani na przemoczenie, więc buty muszą być odporne na działanie wody. Utwardzona podeszwa poprawi komfort stóp i przygotuje je na każde wydarzenie, bo kto wie czy nie trzeba będzie wejść do wody z kamiennym dnem? Dostępne na runku modele produkowane są głównie z kauczuku i pianki neoprenowej.

Jakie buty do hokeja?

Decydując się na grę w hokeja na trawie należy zwrócić uwagę na przyczepność buta. Głębokie bieżnikowanie z ostrymi krawędziami dodaje agresywności twardej podeszwie. Dobry but musi również amortyzować i ochraniać stopę podczas intensywnego biegu oraz zapewniać elastyczność podczas nagłych zmian kierunku. Usztywniony nosek ochroni palce przed przypadkowymi (lub nie) uderzeniami kija.

Jakie buty do tenisa stołowego?

Buty do tenisa stołowego mają przede wszystkim zapewnić ochronę przed kontuzjami. Odpowiednio dobrane obuwie ma za zadanie umożliwić pełną swobodę ruchu, dodawać dynamiki przy odbiciu od podłoża, amortyzować oraz wspierać stopy podczas gwałtownych zwrotów. Podeszwa, zapewniająca maksymalną przyczepność do podłoża, wspiera prawidłową pracę nóg podczas rozgrywki.

Jakie buty do golfa?

Golf do niedawna uważany był za rozrywkę zarezerwowaną dla elit. Jednak w miarę popularyzacji tego sportu i wzrostu liczby pól golfowych oraz placów do minigolfa, stał się dyscypliną dość popularną. Odpowiednie obuwie jest niezbędne, żeby zapewnić nam dobrą przyczepność podczas strzału oraz komfortowe przechadzki do kolejnego dołka. Często zdarza się tez, że piłka ląduje nie tam, gdzie chcieliśmy i trzeba do niej podejść w trudnym terenie.

Jak poprawić komfort?

Zdarza się, że zakupione obuwie nie zaspokaja naszych wymagań w stu procentach albo potrzebujemy dodatkowego wsparcia. Z pomocą spieszą produkty Coccine – kosmetyki i akcesoria stworzone przez ludzi aktywnych, uprawiających sport i rozumiejących jego wymagania.

  1. Jak poradzić sobie z brzydkim zapachem z butów? Deo Fresh to dezodorant z cząsteczkami srebra i krzemionki, który błyskawicznie odświeża wnętrze obuwia, likwidując jego nieprzyjemny zapach. Aby wzmocnić efekt odświeżenia warto umieścić w bucie antybakteryjną wkładkę np. Aroma Silver Bioactive, która zapobiegnie rozwojowi mikroorganizmów.
  2. Czasami amortyzacja buta okazuje się dla nas za słaba. Wkładka Comfort Sport, dzięki piance MEMORY, niweluje mikrowstrząsy oraz ochrania stawy i kości, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo.
  3. Obuwie narażone na kontakt z wodą warto dodatkowo zabezpieczyć impregnatem, który pokryje wierzchnią część buta nieprzemakalną osłoną – Water & Dirt Stop to podstawowy produkt stworzony do każdego rodzaju materiału.
  4. Sztywny tył w bucie, mimo zapewniania dodatkowej ochrony, często jest po prostu niewygodny. Skórzana lub żelowa zapiętka służy jako osłona i zapobiegnie otarciom stóp.
  5. Niektóre stopy potrzebują profesjonalnego wsparcia. Linia Anatomic Line stworzona została specjalnie po to, aby zapewnić odpowiednią ochronę  przy wszelkich schorzeniach. Profilowane wkładki i półwkładki, ortopedyczne produkty żelowe, czy profilaktyczne podpiętki- dostosowując produkt indywidualnie, aktywność fizyczna będzie w pełni bezpieczna i komfortowa.
  6. Do sportów, korzystających z dużej ilości akcesoriów skórzanych (motocykle, jeździectwo) polecamy specjalne zestawy dedykowane do czyszczenia i pielęgnacji przedmiotów ze skór.

Seria Coccine Sneakers Line to kosmetyki, wkładki i akcesoria do butów sportowych oraz klasycznych sneakersów

Zdjęcia wykorzystane do ilustracji artykułu pochodzą z serwisów freepik.com oraz pixabay.com

Hobby od butów się zaczyna

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *