Buty na wysokim obcasie to ponadczasowy klasyk modowy. Dodają wysmakowanej elegancji lub drapieżnego uroku. Sprawiają, że nogi stają się optycznie dłuższe i smuklejsze, a cała sylwetka prostuje się i zgrabniej porusza. Panie czują się w nich kobieco i wytwornie.

Szpilki nadają się na prawie każdą okazję codzienną i świąteczną, pod warunkiem, że są czyste i zadbane. Warto też skorzystać z kilku porad i akcesoriów, które znacznie poprawią komfort na obcasach.

Pierwszy bieg

Aby się szybko i sprawnie poruszać w szpilkach, przyda się… hamulec. Wykonany z elastycznego żelu płatek zapobiega przesuwaniu się stopy, ale również amortyzuje w punktach, w których nacisk podczas chodzenia na obcasach jest największy. Aby jednak zdziałał w pożądany sposób, należy poprawnie go przykleić. Wbrew pozorom, nie dopasowujemy go kształtem do czubka buta, lecz odpowiednio pod wsparcie stopy.  

Hamulec stopy żelowy samoprzylepny – GEL STOPPER

Bezpiecznie na wstecznym

Zapiętki chronią piętę przed otarciami oraz zapobiegają wysuwaniu się nogi z buta. Najważniejsze to dobrać odpowiedni rodzaj do konkretnego obuwia. Najprostsza zasada mówi, że zapiętki ze skóry naturalnej przeznaczone są do butów jesiennych lub zimowych, kiedy na stopie mamy dodatkowy materiał, a te żelowe stosujemy w ciepłe miesiące na zupełnie gołą skórę.

Zapiętki skóra welurowa – HEEL PROTECTOR VELOUR

Zadbaj o lakier

Wysokie obcasy, szczególnie w szpilkach, narażone są na zadrapania. Droga wysypana kamieniami czy nierówny chodnik, wystająca metalowa listwa w progu, ostre krawędzie nóżek metalowego krzesła – otoczenie pełne jest pułapek na obcasy. Przed wyjściem z domu warto zabezpieczyć obcas specjalną bezbarwną folią, aby uniknąć otarć. Ta sama folia ochroni obcasy również przed trwałym zabrudzeniem.

Folia ochronna na obcasy – PERFECT HEEL No1

Nie wyrzucaj, napraw

A co w sytuacji, gdy butom już stała się krzywda – zadrapaliśmy noski, obcasy lub pięty? Wystarczy kilka ruchów by buty odzyskały swój poprzedni urok. Po dokładnym wyczyszczeniu i całkowitym wysuszeniu powierzchni można przystąpić do działania. Na początku należy zamaskować powstały defekt przy pomocy specjalnego korektora w odpowiednim kolorze. Następnie wystarczy pokryć buty równomiernie kolorowym kremem i odpowiednio zabezpieczyć folią oraz impregnatem. Kilka prostych działań, a ślad po uszkodzeniu zniknie.

Retusz do skóry licowej – LEATHER REPAIR

Mały problem

Zdarza się, że szpilki, które w sklepie były idealne, w domu okazują się za ciasne. Próba „rozchodzenia” takich butów może przynieść rezultaty w postaci poobcieranych pięt lub pęknięcie skóry licowej. Bezpiecznym sposobem rozciągnięcia obuwia będzie skorzystanie ze specjalnie przeznaczonego do tego sprayu. Po spryskaniu wnętrza butów należy wsunąć w nie stopy i pozostawić na nodze do wyschnięcia. Dzięki temu idealnie się dopasują.

Rozciągacz do obuwia – SHOE STRETCHER
Wiosna na obcasach

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *