Dowiesz się:

  • Jakie są różnice w produktach takich jak pasta, krem i tłuszcz?
  • Do czego wybrać pastę, a do czego krem lub tłuszcz?
  • Jak używać te produkty?
  • Zapoznanie się z poradą zajmie około 3 minuty

Produkty kupisz w najlepszej cenie:

Cocciné Shoe Wax. Tradycyjna pasta w puszcze – NAJLEPSZA OFERTA

Cocciné Nano Wax. Krem z nanocząsteczkami – NAJLEPSZA OFERTA

Cocciné Cream Elegance. Krem do obuwia – NAJLEPSZA OFERTA

Cocciné Grease for Shoes. Tłuszcz do obuwia – NAJLEPSZA OFERTA

SERIA ECO:

Cocciné Eco Cream – NAJLEPSZA OFERTA

Cocciné Eco Grease – NAJLEPSZA OFERTA

Zawrót głowy…

Liczba środków do czyszczenia i pielęgnacji obuwia może przyprawić o zawrót głowy. Są pianki, płyny, kostki, szczotki, pasty, kremy, tłuszcze… czego nie ma! Przy tak szerokim wyborze można się pogubić.

A w naszych głowach wciąż żyje przeświadczenie, że do czyszczenia skórzanych butów wystarczy pasta. Tak myśli większość z nas. „Pasta dobra na wszystko” można by wręcz rzec. Zapewne nawet nie zastanawiacie się za bardzo nad procesem czyszczenia obuwia. W końcu czyszczenie to czyszczenie – co może pójść źle?

Zacznijmy zatem od tego, że pasta, krem i tłuszcz to „jeden z” i w dodatku kolejny krok podczas czyszczenia i pielęgnacji obuwia. Ani pasta, ani krem ani tłuszcz nie czyszczą naszych butów. Czyszczą je profesjonalne środki o których pisaliśmy już wielokrotnie na blogu. Znaleźć także możecie filmiki poradnikowe na naszym kanale YouTube.

Skoro już wstęp mamy za sobą i jesteś – drogi Czytelniku – świadomy tego, że stosowanie pasty, kremu czy tłuszczu to jeden z etapów pielęgnacji obuwia (po czyszczeniu i wyschnięciu obuwia), znaczy że jesteś prawie w domu 🙂 W końcu dobrze wyczyszczone buty to jeden z najważniejszych etapów podczas ich pielęgnacji.

Pasta, krem, tłuszcz – wszystko jedno.

No nie 🙂 Różnice między pastą, kremem i tłuszczem są wyraźne.

Tradycyjna pasta w puszcze

Zacznijmy od pasty. Cocciné Shoe Wax to pasta zawierająca wosk i żywice naturalne. Po nałożeniu pasty skórzane, licowe obuwie matowieje. Aby uzyskać pożądany efekt po nałożeniu pasty buty trzeba wypolerować. I potrzeba na to naprawdę wprawy by zrobić to dobrze. Przy czynności pastowania spędzicie wiele godzin. Na buty nakładamy cienką warstwę pasty i polerujemy – dokładnie, przy użyciu najlepiej bawełnianej szmatki owiniętej wokół palców. Takim sposobem uzyskacie efekt pięknego połysku. Ale ostrzegamy – aby uzyskać efekt idealnego połysku potrzeba godzin praktyk i wprawy w nakładaniu pasty oraz polerowania. W dodatku pokryjecie wszelkie drobne uszkodzenia i pogłębicie kolor obuwia.

Podsumujmy: pasta kryje drobne uszkodzenia, nadaje połysk. Pasta pozwoli uzyskać efekt lustra na obuwiu.

Krem, dzięki któremu buty będą wyglądały pięknie

Kremy do butów. Cocciné Cream Elegance to krem, który kupić możecie w szerokiej palecie barw. Bo trzeba wiedzieć, że kolor kremu dobieramy do koloru butów. Cocciné Cream Elegance zamknięty jest w eleganckim szklanym pudełku z aplikatorem. Wzmacnia i uelastycznia skórę, nadaje jej jedwabisty połysk i głęboką barwę. Pielęgnuje, wzmacnia, chroni i uelastycznia skórę, nadaje elegancki, wysoki połysk, bardzo dobrze wyrównuje kolor. Jest zdecydowanie łatwiejszy do użycia niż pasta w tradycyjnej puszce.

Podsumujmy: krem nadaje eleganckiego wyglądu obuwiu, chroni przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi (brudem i kurzem), nadaje wysoki połysk.

Cocciné Nano Wax to z kolei krem z nanocząsteczkami wosku, które doskonale przylegając do powierzchni obuwia sprawiają, że efekt pielęgnacji utrzymuje się dłużej.

Krem z nanocząsteczkami wosku

A może wersja ECO?

Podstawą receptury są komponenty bezpieczne dla człowieka oraz obojętne dla środowiska, bazujące na naturalnych składnikach jak np. wosk pszczeli, tłuszcze roślinne, naturalne aromaty i barwniki. Produkowane są także z wykorzystaniem najnowszych zdobyczy technologicznych. Opakowania są recyklowalne (aluminium, szkło) lub z odzyskiwanych surowców – plastiku i papieru.

Cocciné Eco Cream to krem pielęgnacyjny do skóry licowej. Przywraca połysk, kolor i blask butom ze skóry licowej. Zawiera wosk Carnauba i masło Shea.

Przewaga kremu ECO nad wymienionymi powyżej? Jest całkowicie bezpieczny dla środowiska.

Krem w 100% ekologiczny

Tłuszcze

Cocciné Grease for Shoes to preparat do skór licowych, zmiękczający i ochronny, zawierający naturalne tłuszcze. Skutecznie zapobiega nasiąkaniu wodą, przemakaniu i twardnieniu skóry, np. wskutek nasiąkania wodą i wysychania. Znacznie podnosi elastyczność i wytrzymałość skóry.

Tłuszcz do obuwia.

Podsumujmy: tłuszcz zmiękcza (uelastycznia) i chroni skórę. Skutecznie chroni przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi.

Oczywiście jest jeszcze wersja ekologiczna – nie tylko bezpieczna dla zdrowia i środowiska ale w dodatku profesjonalnie chroni skórę przed wysuszaniem. Zwiększa jej trwałość i natłuszczenie.

Wersja ekologiczna – tłuszcz ECO

Mamy nadzieję, że nasz krótki poradnik przybliżył różnice produktów. Jeżeli zaczynasz, drogi Czytelniku, przygodę z czyszczeniem i pielęgnacją obuwia, to wybór powinien być już o wiele bardziej oczywisty. A więcej informacji na temat tego jak najlepiej dbać o buty znajdziesz na naszym blogu w innych wpisach. Koniecznie podziel się także uwagami odnośnie naszej porady.

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW I PORAD ZNAJDZIESZ –> TUTAJ

Śledź nas na Facebooku i Instagramie:

Facebook: www.facebook.com/KochamButyCoccine/

Instagram: www.instagram.com/coccineinspiruje/

Zobacz nasze porady na YouTube: Coccine Inspiruje

Odwiedź naszą stronę Internetową: www.coccine.eu

Pasta, krem czy tłuszcz?

Post navigation


One thought on “Pasta, krem czy tłuszcz?

  1. Porady ok, ale brakuje mi rady w jakiej kolejności używać środki pielęgnujące. Załóżmy, że zechcę użyć kremu, tłuszczu, wosku i pasty do butów ze skór licowanych wymagających solidnej impregnacji jednorazowej po długim przechowywaniu w suchym kartonowym pudełku. Oczywiście po wtarciu każdego z nich, buty solidnie wyschną i będą polerowane przed nałożeniem kolejnego środka. Spośród tych 4 impregnatów mogę zrezygnować z wosku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *