Dowiesz się:

  • Dlaczego warto używać łyżki?
  • Jaką łyżkę wybrać i do czego?
  • Zapoznanie się z poradą zajmie około 3 minuty

Produkty kupisz w najlepszej cenie:

ŁYŻKA DO BUTÓW – ELEGANCKA DREWNIANA ŁYŻKA 38CM – NAJLEPSZA OFERTA

ŁYŻKA DO BUTÓW – PLASTIKOWA 20 CM – NAJLEPSZA OFERTA

ŁYŻKA DO BUTÓW – PLASTIKOWA 60 CM – NAJLEPSZA OFERTA

ŁYŻKA DO BUTÓW – METALOWA BARDZO DŁUGA DO 64CM – NAJLEPSZA OFERTA

ŁYŻKA DO BUTÓW – METALOWA KRÓTKA DO 17CM – NAJLEPSZA OFERTA

ŁYŻKA DO BUTÓW – PLASTIKOWA KRÓTKA DO 15CM – NAJLEPSZA OFERTA

ŁYŻKA DO BUTÓW – METALOWA DŁUGA DO 45CM – NAJLEPSZA OFERTA

ŁYŻKA DO BUTÓW – METALOWA ŚREDNIA DO 31CM – NAJLEPSZA OFERTA

Wybierzmy dobrą łyżkę

Łyżka do butów… Podobnie jak wiele innych akcesoriów, jest często traktowana po macoszemu. Łyżkę używamy najczęściej kiedy mamy problem ze schylaniem (kwestie zdrowotne) albo kiedy buty są nowe. Potem uznajemy, że nie ma już potrzeby jej używania i w pośpiechu zakładamy buty nie myśląc o niej.

Powinniśmy wyrobić nawyk nakładania butów przy użyciu łyżki. Dlaczego? Jeżeli zastanawialiście się kiedyś, dlaczego napiętka buta ulega niszczeniu, lub zaczyna odchodzić od podeszwy, to… problem może tkwić w ich zakładaniu. Łyżka przede wszystkim chroni tylną część buta i materiał z jakiego jest wykonany. Tego na początku nie widać, zwłaszcza przy nowych butach, ale ich zakładanie bez pomocy łyżki po prostu je niszczy. Materiał ulega rozciąganiu, uszkadzany jest także często klej łączący podeszwy z cholewką (siły działające na tą część buta powoli, lecz systematycznie uszkadzają strukturę łączenia). Rozwiązanie jest oczywiste, dostępne pod ręką… to łyżka.

Zdejmowanie butów jest równie ważne, co zakładanie. W pośpiechu ściągamy buty bez rozwiązywania sznurowadeł, czasem opierając piętą jeden but o drugi. Dlatego powinniśmy wyrobić nawyk prawidłowego nakładania i zdejmowania butów. Dzięki temu ochronimy buty przed deformacją i uszkodzeniem, a w ostatecznym rozrachunku zmniejszymy konieczność wymiany na nowe.

Jaką wybrać?

Wybór łyżki zależy od osobistych preferencji. W pierwszej kolejności warto sięgnąć po dobre, drewniane łyżki. Nie dość że jest to materiał ekologiczny, to jeszcze trwały i bardzo wygodny. W dalszej kolejności można skorzystać z łyżek metalowych. Metalowa łyżka jest trwała – nie ulegnie uszkodzeniu. Właściwie jest „nieśmiertelna” o ile jest prawidłowo używana. Można także wybrać łyżkę plastikową – jej przewagą jest niższa cena.

Wybór materiału to nie wszystko. Jest jeszcze długość. Są łyżki krótkie – 15 cm, średnie (ok. 30 cm) oraz długie (60 cm i więcej).

Długie łyżki pozwalają na wkładanie obuwia bez schylania się. Jeżeli but jest wiązany, to oczywiście nie unikniemy schylania – trzeba zawiązać sznurowadła. Można też użyć stołeczka i postawić na nim nogę, co powinno znacząco pomóc. Tym niemniej zakładanie przy pomocy długiej łyżki jest najwygodniejsze. To najlepsze rozwiązanie dla osób starszych, z otyłością lub z problemami zdrowotnymi. Natomiast średniej długości i krótkie łyżki są uniwersalne – zajmują niewiele miejsca, można je także spakować w podróż.

Niezależnie od tego jaką łyżkę wybierzecie, jej używanie będzie miało korzystny wpływ na stan waszego obuwia.

Drewniana łyżka – wygodna z wyżłobieniem na piętę
Plastikowa, długa, lekka łyżka.
Wygodna, metalowa łyżka
Krótka, 15 cm łyżka. Idealna w podróży, lub podczas wyjazdu służbowego
Metalowa, średniej długości

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW I PORAD ZNAJDZIESZ –> TUTAJ

Śledź nas na Facebooku i Instagramie:

Facebook: www.facebook.com/KochamButyCoccine/

Instagram: www.instagram.com/coccineinspiruje/

Zobacz nasze porady na YouTube: Coccine Inspiruje

Odwiedź naszą stronę Internetową: www.coccine.eu

Potrzebna łyżka

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *