„Stopa wrażliwa” to cały zespół różnych dolegliwości bólowych stóp. Utrudnia, a z czasem uniemożliwia używanie standardowego obuwia. Często jest wynikiem nieprawidłowego trybu życia, nadwagi, pracy wymagającej wielogodzinnego stania w niewygodnej pozycji lub innych schorzeń, np. cukrzycy.

Ze względu na stale doskwierający ból, osoby dotknięte tym schorzeniem mają tendencję do wykoślawiania stóp i wykrzywiania nóg, co może skutkować pojawianiem się kolejnych dolegliwości (halluks, modzele, opadające łuki stopy, pieta koślawa lub szpotawa, itp).

W początkowym stadium choroby możliwe jest stosowanie specjalnych wkładek, ćwiczeń, fizjo- i fizykoterapii, leczenia zachowawczego. Bardziej zaawansowane stadium wymaga już interwencji chirurgicznej.

Wkładki profilaktyczne ARA to wykonane w technologii żelowej i pokryte delikatną warstwą weluru wkładki do butów. Niezwykle elastyczny żel, profilowany do stopy, zapewnia doskonały komfort stopom i amortyzuje potencjalne bolesne naciski podczas stania i chodzenia. Wkładka doskonale dopasowuje się do obuwia i nie przesuwa się, utrzymując stabilną pozycję. Jest bardzo trwała, można ją myć pod bieżącą wodą i używać wielokrotnie.

Wkładka profilaktyczna ARA
Stopa wrażliwa

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *