Choć od kilku lat zima niespecjalnie ciśnie nas chłodem i mrozem, to jednak na pracodawcach wciąż ciąży obowiązek zadbać o pracowników – również w zakresie komfortu cieplnego. W pomieszczeniach zakładu pracy należy zapewnić temperaturę odpowiednią do rodzaju wykonywanej pracy. Poza chłodniami – gdzie względy technologiczne tego wymagają – powinno to być nie mniej, niż 14°C. Natomiast w pomieszczeniach biurowych temperatura nie może być niższa niż 18°C.

Niezależnie od zabezpieczenia pomieszczeń, zadbania o odpowiednią izolacja i uszczelnienie, zainstalowania odpowiednich źródeł ciepła i wentylacji, warto również zadbać o każdego pracownika indywidualnie.

Najbardziej osobistym elementem ubioru roboczego są buty. Powinny być trwałe, na bezpiecznych podeszwach, odporne na zniszczenie i działanie różnych substancji. Powinny również zapewniać amortyzację, oddychalność i komfort termiczny dla stóp, a to najłatwiej zadbamy dzięki odpowiednio dobranym wkładkom.

Alu Comfort – 3 warstwowa wkładka zimowa

Warstwa ocieplająca to pikowana dla zwiększenia trwałości wełna owcza (100 %), pod nią warstwa folii aluminiowej utrzymująca temperaturę. Spodnia warstwa – pianka lateksowa z węglem aktywnym pochłania nieprzyjemne zapachy a profil w kształcie gofra zapobiega przesuwaniu się wkładki. Innowacyjne połączenie materiałów oprócz ochrony stóp przed zimnem wspomaga amortyzację, zapobiegając bólom stóp i kręgosłupa.

Filcowa antypoślizgowa – profilowana wkładka zimowa do butów roboczych

Wykonana z profilowanego filcu ze specjalnymi, gumowymi wypustkami od spodu. Zabezpiecza wkładkę przed przemieszczaniem się i izoluje od wilgotnej wyściółki buta. Wkładka wyściełając dokładnie dno butów zapobiega powstawaniu odparzeń oraz izoluje stopę od podłoża. Poliestrowy spód usztywnia wkładkę, zmniejszając ryzyko wystąpienia kontuzji, a korytko piętowe wspiera stopę podczas chodzenia. Idealna dla osób pracujących w wysokich zamkniętych butach, służb porządkowych, służb mundurowych oraz w terenie – konserwatorów technicznych, pracowników budowlanych.

Żeby na myśl o pracy było ciepło

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *