Dowiesz się:

  • Dlaczego warto używać wkładek i innych produktów z serii Anatomic Line?
  • Jaki produkt wybrać na płaskostopie i dlaczego?
  • Zapoznanie się z poradą zajmie około 2 minuty

Produkt kupisz w najlepszej cenie:

Sklep Cocciné (PEŁNA OFERTA)

Cocciné Amon Exclusive

Prawidłowo zbudowana stopa opiera się o podłoże w trzech punktach – na pięcie oraz głowie pierwszej i piątej kości śródstopia. Pomiędzy tymi punktami przebiegają łuki stopy: podłużny przyśrodkowy, podłużny boczny i poprzeczny przedni. Dzięki temu stopa pracuje jak kopuła średniowiecznej katedry – ciężar całego ciała rozkłada się na punkty podparcia łuków. Za wysklepienie łuków odpowiadają sąsiadujące mięśnie: piszczelowe, strzałkowe, łydek oraz mięśnie podeszwowej strony stopy.

Profil anatomiczny stopy prawidłowej – rys. Tomasz Pojawa

Kiedy mięśnie są nadmiernie osłabione, przykurczone, pracują w zbyt dużym obciążeniu (nadwaga) lub doznają urazu, cała konstrukcja stopy ulega osłabieniu i łuki opadają w stronę podłoża. Duże znaczenie może też mieć nieodpowiedni dobór obuwia.

Profil anatomiczny stopy z płaskostopiem – rys. Tomasz Pojawa

Samo płaskostopie nie jest chorobą, tylko odbiegającą od normy budową stóp. Natomiast nieleczone i ignorowane może stać się przyczyną innych schorzeń i dolegliwości: metatarsalgii (uporczywych bóli pod kośćmi śródstopia) czy wachlarzowatego rozepchnięcia kości śródstopia (co może doprowadzić do modzeli, halluksów lub palców młotkowatych).

Leczenie płaskostopia opiera się w głównej mierze na ćwiczeniach wzmacniających mięśnie, zabiegach fizykoterapeutycznych, noszeniu odpowiednio dobranego obuwia i wkładek ortopedycznych.

Wkładka medyczna Ortho Amon Exclusive

Dla osób z płaskostopiem poprzecznym i podłużnym dedykowana jest wkładka Amon Exclusive z serii Cocciné Anatomic Line. Odpowiednio wyprofilowane wspierają wysklepienie stopy i zapobiegają opadaniu łuków. Poza tym absorbują mikrowstrząsy związane z przemieszczaniem się i chronią stawy całego łańcucha biomechanicznego (stopy, kolana i biodra).

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW I PORAD ZNAJDZIESZ –> TUTAJ

Śledź nas na Facebooku i Instagramie:

Facebook: www.facebook.com/KochamButyCoccine/

Instagram: www.instagram.com/coccineinspiruje/

Zobacz nasze porady na YouTube: Coccine Inspiruje

Odwiedź naszą stronę Internetową: www.coccine.eu

Płaskostopie? To nie problem.

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *