Dowiesz się:

 • Dlaczego warto używać wkładek i innych produktów z serii Anatomic Line?
 • Jakie produkty wybrać i dlaczego?
 • Zapoznanie się z poradą zajmie około 5 minut

Produkty kupisz w najlepszej cenie:

Sklep Cocciné (PEŁNA OFERTA)

KATALOG ANATOMIC LINE

Wybrane produkty pojawiające się w artykule:

Coccine Ortho Amos

Cocciné Amon Exclusive

Cocciné Adeptuś

Cocciné Ortho Axel

Cocciné Ortho Ara

Cocciné Astratos Premium

Seria Anatomic Line

Twoje stopy są tak samo ważne jak inne części ciała. Kochamy sercem, myślimy głową, a poruszamy się na stopach. Stąd tak ważne jest, aby były one w jak najlepszej kondycji. To dzięki nim z przyjemnością przemierzysz swoją życiową drogę. Produkty Cocciné Anatomic Line pomagają utrzymać stopy w zdrowiu i ułatwiają chodzenie. Zdrowe stopy to nie tylko ulga dla całego ciała, ale także komfort psychiczny. To właśnie z myślą o samopoczuciu i o zdrowiu stworzone zostały produkty Cocciné Anatomic Line. Wkładki medyczne, osłony na halluxy, podpiętki żelowe dla osób starszych, dzieci i dorosłych i wiele wiele innych, to tylko wybrane produkty z całego portfolio.

Wybrane produkty z serii Cocciné Anatomic Line działają na płaskostopie poprzeczne i podłużne. Taką wkładką jest np. Cocciné Amon Exclusive.

W zależności od rodzaju produktu wkładki mają różne właściwości. Jeżeli macie wadę stóp, to produkty z serii Cocciné Anatomic Line pozwolą Wam złagodzić dyskomfort z nich wynikający. Dla przykładu weźmy wkładkę Cocciné Ortho Amos. Dlaczego warto jej używać?

LIKWIDUJESZ BÓL -> Zmniejszasz bóle stóp związane z płaskostopiem.

ZAPEWNIASZ KOMFORT -> Poprzez absorbowanie wstrząsów zmniejsza się ból stóp, kręgosłupa, kolan. Redukowane są obciążenia i dyskomfort.

ZAPEWNIASZ ZDROWIE CAŁEMU ORGANIZMOWI -> Przyczyniasz się do poprawnego ustawienia stopy, co wpływa korzystnie na całe Twoje ciało.

ELIMINUJESZ DYSKOMFORT WYNIKAJĄCY Z WADY STÓP -> Zapobiegasz opadaniu sklepienia poprzecznego stopy i podpierasz sklepienie podłużne.

A to tylko jedna z wielu wkładek o tak szerokich zaletach.

Dla kogo są te produkty?

Tak naprawdę nie ma ograniczeń wiekowych czy płci. Każdy kto ma wady i bóle stóp oraz nóg, powinien zastanowić się nad porządnymi i dedykowanymi do różnych schorzeń wkładkami. A takie są właśnie Cocciné Anatomic Line. Wybraliśmy kilka przykładów kto najbardziej skorzysta z używania tych wyjątkowych produktów. Są to:

 • Osoby z bólami nóg i stóp
 • Pracujące w pozycji stojącej jak np. służby medyczne, pielęgniarki, lekarze, sprzedawcy, farmaceuci, służby porządkowe.
 • Osoby z wadami stóp (np. płaskostopie, haluks)
 • Dzieci i młodzież – specjalne wkładki np. Cocciné Adeptuś która zalecana jest głównie w profilaktyce stóp płasko – koślawych oraz koślawości kolan. Wspomaga korygowanie nieprawidłowego ustawienia stóp.
 • Osoby poszukujące wyjątkowego komfortu podczas chodzenia i pracy.
 • Osoby podczas rehabilitacji.
 • Osoby z nadwagą.

Skóra owcza.

Wiele wkładek wykonanych jest z owczej skóry. Ich produkcja z wykorzystaniem tego materiału jest testowana pod kątem najbardziej korzystnego wpływu na zdrowie użytkowników, a każda partia owczej skóry badana jest w laboratoriach w Polsce i w Niemczech.

Jakie korzyści przynosi stosowanie owczej skóry we wkładkach?

 • Pochłania wilgoć.
 • Wchłania pot.
 • Zwiększa przyjemność chodzenia.
 • Naturalna i trwała.
 • Przeprowadzone badania udowadniają, że nie zawiera chromu ani innych szkodliwych substancji.
Wysokiej jakości owcza skóra – badana i testowana, aby przynieść
jak najlepsze właściwości zdrowotne Twoim stopom.

W materiale i konstrukcji tkwi tajemnica…

Wkładki z owczą skórą najczęściej połączone są z materiałem lateksowym. Ale nie tylko. Wkładka Cocciné Ortho Axel jest zaawansowaną konstrukcją, która zapobiega opadaniu sklepienia poprzecznego stopy, odciąża głowy kości śródstopia i podpiera sklepienie podłużne. Co więcej wykonane są z materiału lateksowego o właściwościach SHOCK ABSORBER. Zapewniają komfort podczas chodzenia, ponieważ amortyzują naciski statyczne i dynamiczne powstające podczas stania i chodzenia. Mają jeszcze sztywnik HDPE oraz pelotę lateksową. Mogą być stosowane w profilaktyce odparzeń.

Wysokiej jakości materiały, a także wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i produkowaniu tego typu produktów to przepis na sukces. Dzięki temu powstają doskonałe produkty z serii Anatomic Line.

Technologia żelowa.

Ale nie tylko owcza skóra jest stosowana we wkładkach anatomicznych. Jeżeli weźmiemy w dłoń wkładkę Cocciné Ortho Ara poczujemy z czym mamy do czynienia – z technologią żelową. Jest to wkładka pełna, wykonana w technologii żelowej i pokryta delikatną warstwą welurową. Niezwykle miękki, ściśliwy i elastyczny materiał jakim jest żel, zapewnia doskonały komfort i odpoczynek zmęczonym stopom, daje uczucie relaksu. Zalecana jest do stosowania zwłaszcza dla osób z nadwagą, wykonujących prace lub przebywających długo w pozycji stojącej oraz dla osób ze stopami wrażliwymi. Dzięki anatomicznemu kształtowi i strukturze spodu, zapewnia przepływ powietrza przy każdym przeniesieniu ciężaru, co istotnie wpływa na poczucie komfortu podczas chodzenia. Nie przesuwa się w bucie, jest bardzo trwała. Można ją myć pod bieżącą wodą. Wkładka jest szczególnie zalecana dla diabetyków i osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów, które odczuwają ból w obrębie stóp.

Jedna Cocciné Ortho Ara, a ile zalet.

Innym przykładem zastosowania w pełni technologii żelowej jest Cocciné Astratos Premium

Cocciné Astratos Premium

Wkładka wykonana z żelu polimerowego o dwóch gęstościach, co tworzy strefy amortyzujące i łagodzi ból w śródstopiu. Swobodną cyrkulację powietrza zapewniają otwory na całej długości wkładki (kanaliki powietrza). Przynosi ulgę odciążając i zapobiegając tym samym naciskowi w strefie pięty i śródstopia. Dodatkowo wymusza prawidłowe ustawienie stopy poprzez zastosowanie peloty i korytkowego osadzenia pięty. Dzięki właściwościom amortyzującym, wkładka ta jest szczególnie zalecana dla sportowców i diabetyków, ma także zastosowanie w ortopedii, rehabilitacji i medycynie sportu dzięki absorbowaniu nacisków w różnych częściach stóp. Można ją myć wodą i neutralnym mydłem.

Wkładki to nie wszystko.

Ale wkładki to nie wszystko. Cocciné Anatomic Line to także plastry, podpiętki, zapiętki, osłony na palce, kliny międzypalcowe i wiele, wiele innych produktów. Warto dać im szansę – w końcu zdrowie stóp jest tak samo ważne jak wszystkich innych organów.

Aha i jeszcze jedno – produkty Anatomic Line są produkowane w Polsce.

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW I PORAD ZNAJDZIESZ –> TUTAJ

Śledź nas na Facebooku i Instagramie:

Facebook: www.facebook.com/KochamButyCoccine/

Instagram: www.instagram.com/coccineinspiruje/

Zobacz nasze porady na YouTube: Coccine Inspiruje

Odwiedź naszą stronę Internetową: www.coccine.eu

Wybierz zdrowie. Wybierz Anatomic Line.

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *