Wielu z nas planuje urlop z wyprzedzeniem najczęściej w okresie wakacyjnym. Dwa tygodnie wolnego z rodziną, dziećmi lub znajomymi to czas, kiedy ładujemy akumulatory i nabieramy siły na dalszą pracę. Czasem jednak mamy możliwość wybrania się na krótki, kilkudniowy odpoczynek przy weekendzie. Jeżeli nie mamy pilnych spraw do załatwienia w urzędzie lub zaplanowanych badań lekarskich, to pakujemy walizkę i jedziemy… no właśnie, dokąd?

Nie ma takiego miasta jak Londyn. Jest Lądek Zdrój.

Kierunek: Lądek Zdrój 🙂 ?

Kilka dni wolnego i możecie pojechać wszędzie. Nawet do Lądka Zdrój. Zastanówmy się jednak, czy to się opłaca? Naszą przygodę zacznijmy od Warszawy. Tak, wiemy że nie każdy jest z Warszawy, ale przyjmijmy, że jeżeli jesteście z innego miasta i macie wolne, przyjechaliście do stolicy odwiedzić Stare Miasto. Po krótkim zwiedzaniu i sowitym posiłku ruszacie w drogę. Kierunek: Lądek Zdrój.

Aby dotrzeć na miejsce docelowe najpierw musicie udać się na pociąg do Katowic. Bilet w 2 klasie to 60 PLN. Czas podróży: 2:44. Do tego musimy dostać się jeszcze do Lądka Zdrój. Szybkie szukanie w Internecie i znajdujemy połączenie autokarowe z hasłem „tanio, komfortowo, bezpiecznie”. Koszt to 28,50 PLN, a czas podróży to około 2:30.

Na miejscu wypada coś zjeść, odpocząć, zaczerpnąć świeżego powietrza.
I znów sięgamy do zasobów Internetu i znajdujemy najtańszy hotel za 94 PLN za nocleg. Ze śniadaniem! Tylko co tam robić? No cóż… to już zostawiamy według Waszego uznania.

Kotlina Kłodzka, a w niej Lądek Zdrój.

Podsumujmy zatem naszą podróż:

  Warszawa –
Lądek Zdrój
Lądek Zdrój –
Warszawa
Bilet PKP
(Warszawa – Katowice – Warszawa)
Czas: 2:44 w jedną stronę
60 PLN 60 PLN
Bilet PKS (z Katowic do Lądka Zdrój)
Czas 2:30 w jedną stronę
28,50 PLN 28,50 PLN
Nocleg 94 PLN
Wydatki (jedzenie, napoje) 40 PLN 40 PLN
Łącznie: 311 PLN

W tym transport kosztował nas łącznie 177 PLN.

Zajęła nam ona około 5 godzin i 15 minut (liczymy tylko faktyczny czas podróży środka transportu, nie uwzględniamy dojazdu na dworzec etc.).

Nocleg to 94 PLN. Zaplanowaliśmy że zjemy obiad, wypijemy kawę. Powinniśmy wydać nie więcej jak 80 PLN przez dwa dni.

Jednak jest takie miasto jak Londyn.

A co jeżeli Lądek Zdrój to nie jest Wasze wymarzone miejsce docelowe? Spróbujmy zatem jak najtaniej odwiedzić Wielką Brytanię 🙂 Podróż do Gdańska zajmuje pociągiem (najtańsza opcja) 3:31 godzin. Bilet w drugiej klasie kosztuje 63 PLN. Z Gdańska mamy wylot do Londynu (specjalnie wybraliśmy dzień 14.11.2019 r. aby uzyskać najniższą cenę). Koszt obecnie (początek października 2019 r.) to 39 PLN. Lecimy tam 2 godziny i 25 minut. Ofert na tani nocleg w Londynie jest bez liku. Wystarczy trochę poszukać na znanym, popularnym portalu 😉 i… możemy znaleźć pokój 1 osobowy w cenie, uwaga… 71 PLN.

I nie, nie jest to pokój koedukacyjny z 18 – 30 łóżkami. Niestety jest to cena bez śniadania, ale dopłata za najważniejszy posiłek dnia wyniesie jedyne 30 PLN. Przyjmijmy że wybieramy pełną opcję noclegu ze śniadaniem, co daje nam kwotę 101 PLN.

Podsumujmy naszą podróż:

  Warszawa –
Gdańsk – Londyn
Londyn –
Gdańsk – Warszawa
Bilet PKP
(Warszawa – Gdańsk)
Czas: 3:31 w jedną stronę
63 PLN 63 PLN
Bilet lotniczy
(Gdańsk – Londyn)
Czas 2:25 w jedną stronę
39 PLN 56 PLN
Nocleg 101 PLN
Wydatki
(jedzenie, napoje)
60 PLN 60 PLN
Łącznie: 442 PLN

Podróż wyniosła nas 221 PLN względem 177 PLN do Lądka Zdrój. Warto jednak nadmienić, że bilet powrotny następnego dnia (15.11.2019 r.) jest już niestety droższy o 17 zł.

Łącznie w pociągu i samolocie spędziliśmy około 6 godzin  (liczymy tylko faktyczny czas podróży środka transportu, nie uwzględniamy dojazdu na dworzec etc.).

Nocleg to 101 PLN. Zaplanowaliśmy że zjemy obiad, wypijemy kawę. Powinniśmy wydać nie więcej jak 120 PLN przez dwa dni.

A to, co robić w Londynie to już inny wpis. Pomysłów jest wiele, bo to miasto aż tętni życiem.

Osobną kwestią są jeszcze wydatki na rzeczy takie jak: bilety komunikacji miejskiej, bilety wstępu do muzeum, przekąski street food itp. które nie zostały uwzględnione w powyższych zestawieniach. Trzeba też poświęcić trochę czasu na wyszukanie optymalnej oferty – bilet za 39 PLN do Londynu nie jest ofertą stałą. Po pierwsze to promocja, którą trzeba znaleźć. Po drugie dotyczy ona konkretnego dnia i miesiąca (w tym przypadku listopad 2019).

Krótki wypad do Lądka Zdrój za 311 PLN, czy do Londynu za 442 PLN? Tylko 131 PLN różnicy, a stolica Anglii staje przed Wami otworem. Czy nie warto skorzystać z takiej okazji?

Jest co zwiedzać w Londynie 🙂

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW W DZIALE –> ZAINSPIRUJ SIĘ

Śledź nas na Facebooku i Instagramie:

Facebook: www.facebook.com/KochamButyCoccine/

Instagram: www.instagram.com/coccineinspiruje/

Odwiedź naszą stronę Internetową: www.coccine.eu

Podróż za grosze. Kierunek: LONDYN

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *