Wczesną wiosną wielu z nas dotyka syndrom tzw. „wiosennego przesilenia”. Wykonywana rutynowo 8 godzin praca (zwłaszcza siedząca, biurowa) nie tyle jest męcząca, co nużąca. Zwłaszcza kiedy za oknem widzimy oznaki przyrody, budzącej się do życia po zimie. Tym mocniej odczuwamy wtedy nawet drobne dolegliwości kręgosłupa, karku czy nadgarstków.

Warto robić krótkie przerwy, wstawać od biurka, wyjść na chwilę na zewnątrz lub chociaż zrobić kilka głębszych oddechów przy otwartym oknie. Można tez pokusić się o wykonanie kilku prostych ćwiczeń.

Propozycje ćwiczeń do wykonania w biurze

  1. Usiądź lub stań prosto. Wypnij klatkę piersiowa do przodu i ściągnij łopatki. Następnie weź głęboki oddech. Prawidłowy oddech powinien wypełnić płuca od samego dołu. Teraz czas na długi, kontrolowany wydech. Powtórz kilka razy.
  2. Usiądź lub stań prosto. Następnie powoli opuść głowę, tak by brodą dotknąć klatki piersiowej. Potem powoli odchylaj głowę do tyłu, aż wzrok skierujesz na sufit. Powtórz kilka razy.
  3. Opuść ramiona luźno po bokach. Następnie kręć powoli rękoma w stawach nadgarstkowych do środka. Po kilku obrotach zmień kierunek obrotów.
  4. Unieś stopy nieco nad podłogę, następnie zataczaj nimi kręgi do środka, a potem na zewnątrz, utrzymując (w miarę możliwości) nogi proste w kolanach.

Dla większego komfortu pamiętaj zawsze o zmianie obuwia po przyjściu do pracy lub skorzystaj z wkładek higienicznych i amortyzujących. Zadbają o całodzienną higienę stóp i przejmą na siebie część nacisku, wspomagając amortyzację kręgosłupa, bioder i stóp.

Wkładka COCCINE AROMA SILVER BIOACTIVE
Jak walczyć z „wiosennym przesileniem”?

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *