Może się zdarzyć, że sprzątając garaż lub piwnicę trafisz w zapomnianym pudle na stary kask do kick-boxingu. Przywoła moc wspomnień z treningów, sparringów, wszystkie te niezablokowane ciosy, które lądowały na głowie. Głowie, która po latach wciąż nieźle funkcjonuje pomimo tych wszystkich uderzeń. Między innymi dzięki inwestycji w solidny kask.

Do sportu można wracać w każdym wieku, a jeśli nawet nie czuć już tego wewnętrznego ognia, warto stary sprzęt wyczyścić i zakonserwować. Może być świetnym prezentem dla kogoś z rodziny, a jego wartość znacznie zwiększysz, dodając do niego wskazówki treningowe, wynikające z wielu lat ćwiczeń i turniejów. A jeśli nie masz komu przekazać sprzętu – łatwiej będzie odnowiony sprzedać na internetowej aukcji za przyzwoitą cenę.

Poniżej znajdziesz instrukcję, jak wyczyścić stary kask bokserski, korzystając z zestawu do sztucznej skóry – COCCINE ECOLEATHER & BYCAST FURNITURE KIT.

Krok pierwszy: odepnij kratownicę maski (jeśli kask ma kratę) i szczotką z miękkim włosiem zdejmij ze sprzętu pajęczyny i warstwę nagromadzonego kurzu. Nie trzyj zbyt mocno, żeby nie porysować gładkich powierzchni.
Krok drugi: wilgotną szmatką przetrzyj cały kask, szczególnie zwracając uwagę na szwy, miejsca załamań skóry i wystające elementy.
Krok trzeci: nałóż Coccine Eco Clean na gąbkę i przemyj dokładnie całą powierzchnię. Jeżeli zauważysz smugi rozmazanego brudu, wypłucz gąbkę w czystej wodzie, ponownie nałóż preparat na gąbkę i jeszcze raz przemyj kask.
Krok czwarty: przetrzyj cały kask lnianą ściereczką do sucha.
Krok piąty: nałóż na miękką ściereczkę preparat Coccine Eco Care i dokładnie przetrzyj całą powierzchnię kasku. Pozostaw do wyschnięcia ok. 15 minut a potem wypoleruj lnianą ściereczką.

I już możesz cieszyć się starym kaskiem jak nowym. Jeśli domowa pielęgnacja odkryje jakieś zadrapania lub zarysowania na gładkiej powierzchni kasku – łatwo znajdziesz odpowiedni korektor do sztucznej skóry. Szczególnie warty polecenia jest np. COCCINE LEATHER REPAIR, dostępny w ponad 30 kolorach.

Dbaj o głowę – dbaj o kask

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *