kalosze do pracy

Kalosze, zwane kiedyś popularnie „gumiakami”, nie są już tylko obuwiem roboczym rolników, rybaków i leśników, ale przeszły transformację i z topornych, nieestetycznych butów stały się modnym dodatkiem miejskiej stylizacji. Towarzyszą niemal wszystkim podczas spacerów w deszczu, prac w przydomowym ogródku, spacerów po parku, żeglarskich rejsów. Dzisiejsza oferta rynkowa pozwala wybrać spośród dziesiątków modeli, przypominających kształtem oficerki, trampki, czy nawet eleganckie kamaszki. Nadal jednak głównym rynkiem odbiorców kaloszy pozostają różne sektory zawodowe: szeroko pojęte budownictwo, przetwórstwo spożywcze, rolnictwo, rybołówstwo.

Współcześnie wykorzystywane materiały do produkcji kaloszy muszą spełniać wymagania wielu norm trwałości, kwasoodporności i antystatyczności. W przemyśle ciężkim stosuje się metalowe podnoski lub nawet kewlarowe wkładki antyprzebiciowe. Dodatkowo powinny mieć na podeszwach odpowiednio profilowane wysokie bieżniki antypoślizgowe, odporne na ścieranie i przywieranie różnych zanieczyszczeń.

Podstawową cechą kaloszy jest skuteczna ochrona stóp przed przemoczeniem czy narażenie na kontakt z substancjami organicznymi lub przemysłowymi (oleje, kwasy). Inne właściwości, szczególnie istotne dla kończyn dolnych, to komfort cieplny, amortyzacja, oddychalność i zachowanie higieny stóp. Trudno je zapewnić samym kaloszom, ze względu na materiały, z których są wykonane. Niektóre z nich wyposażone są przez producentów w specjalne wkłady ocieplające, które jednak nie zawsze spełniają pozostałe wymagania. Dlatego warto nabyć sprawdzone wkładki do obuwia.

Coccine Airflow Prime to wyjątkowe wkładki do kaloszy o specjalnie zaprojektowanej strukturze gofra z pianki EVA. Dzięki temu powietrze może swobodnie cyrkulować wokół stopy. Pianka w połączeniu z dodatkową warstwą lateksu amortyzuje naciski na stopę podczas wielogodzinnego stania lub chodzenia i niweluje dyskomfort i potencjalne bóle nóg i pleców. A antybakteryjna tkanina Sanitized zmniejsza potliwość stóp i zwalcza drobnoustroje. Airflow Prime idealnie układają się wewnątrz buta i nie przesuwają się w trakcie aktywności czy podczas nakładania/zdejmowania kaloszy.

Zawsze sucho, zawsze komfortowo

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *