Kolejny sezon zimowy zapowiada się mało śnieżnie. Tym niemniej, utrzymująca się wilgoć i niskie temperatury skłaniają do zwrócenia specjalnej uwagi na buty i komfort naszych stóp.

`Odpowiednio zastosowany impregnat zadba o to, by wilgoć nie przedostawała się do wnętrza buta. Jednakże, przebywająca w środku przez cały dzień stopa – zwłaszcza w ocieplanym bucie – ma tendencje do pocenia się, a niska temperatura nie służy stopom w wilgotnych skarpetkach.

Jakie powinny być wkładki zimowe?

Dobra wkładka do butów zimowych powinna przede wszystkim mieć warstwę „grzejącą stopę” (np. wełna, polar), warstwę amortyzującą (lateks lub pianka) i warstwę odbijającą ciepło do wnętrza (np. folia aluminiowa). Wskazany byłby też system, zapobiegający przesuwaniu się wkładki w bucie pod grubą zimową skarpetą (wyraźne bieżnikowanie, perforacja, warstwa klejąca).

Te wszystkie wymagania spełniają wkładki ze specjalnej zimowej serii Coccine Winter. Pełnią rónież funkcję amortyzującą – minimalizują mikronaciski wewnątrz struktur stopy oraz dbają o higienę wnętrza buta. Trzy z nich to gwiazdy sezonu pełni zimy:

Cocciné Polar on Latex to termoizolacyjny komfort na warstwie perforowanego lateksu o wyraźnej fakturze rombów od spodu. W bucie jest miękko i ciepło, a wkładka nie jest masywna, zmieści się do każdego obuwia.

Cocciné Alu Comfort to higieniczna wkładka z warstwą lateksu z węglem aktywnym. Cieniutka i miękka, bardzo trwała, łączy cztery cieniuteńkie warstwy w perfekcyjny zestaw o wyjątkowych właściwościach ocieplających, higienicznych i zapewniających komfort.

Cocciné Aluminium Premium to trwała i estetyczna wkładka na specjalnej folii aluminiowej o antypoślizgowej powierzchni. Ciepła, komfortowa, typowo zimowa z owczą wełną i warstwą przywierającą do wnętrza buta aby zapobiec przesuwaniu.

Co jeszcze warto wiedzieć o wkładkach zimowych?

Przede wszystkim trzeba zadbać o swobodny obieg krwi w stopach – obuwie nie może być ciasne, a nawet nie powinno być zbyt dopasowane. Warto kupować buty zimowe o pół lub nawet cały numer większe od letnich, dzięki temu zmieści się w nich odpowiednia wkładka, a krążenie nie będzie utrudnione, różnica jest odczuwalna natychmiast.

Kolejna rzecz to suszenie wnętrza butów, zwłaszcza po wielu godzinach na nogach. Wilgoć bardzo chłodzi. Warto wyciągnąć wkładki wieczorem – ułatwi to ich schnięcie i poprawi higienę buta.

Żeby nóżki nie były zimne

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *