Złota polska jesień nie zawsze ma dla nas tylko słoneczne oblicze. Chłód i wilgoć w powietrzu, deszcz i błotniste kałuże a czasem nawet przymrozki i śnieg sprawiają, że to trudny czas dla naszych butów. Skórzane kozaczki, kamasze i botki wymagają szczególnej troski, żeby mogły zapewnić komfort naszym stopom i cieszyć nasze oczy odblaskami ostatnich ciepłych promieni słonecznych.

Wysokie buty po każdym spacerze dobrze jest wyczyścić. Przede wszystkim należy je jednak wysuszyć. Jeśli są bardzo przemoczone, to najlepiej wnętrze butów wypychać papierem (np. starymi gazetami), który wciągnie wilgoć i zostawić na kilka godzin w suchym, ciemnym i przewiewnym miejscu. Absolutnie nie dosuszamy ich suszarką do włosów ani nie ustawiamy przy piecu lub grzejniku. Kiedy buty już lekko przeschną, wyjmujemy papier i wkładamy dopasowane prawidła, żeby obuwie zachowało fason po wyschnięciu. Do wysokich kozaków najlepsze będą automatyczne prawidła, które napną skórę cholewek, by nie utrwalały się zgięcia i załamania skóry.

Do usunięcia piachu ze skóry licowej wystarczy szczotka z niezbyt sztywnym włosiem i bawełniana szmatka. Aby jednak pozbyć się mocniejszych zabrudzeń, zacieków z błota a nawet śladów soli drogowej przydatny będzie Cocciné Multi Cleaner. Ten preparat wyczyści z powierzchni skóry również pozostałości wcześniej używanych kosmetyków. Trzeba pamiętać, że należy używać go równomiernie na całej powierzchni buta, nie przemaczać skóry na wskroś, usuwać mokry brud – najlepiej suchą szmatką bawełnianą, nie trzeć zbyt mocno w miejscach plam aby nie zniszczyć powierzchni skóry i nie odbarwić jej. Po wyczyszczeniu koniecznie znów należy pozostawić skórę do wyschnięcia.

Na wyczyszczoną i suchą powierzchnię można nałożyć produkt pielęgnacyjny. Szczotką-mazakiem można nałożyć klasyczną pastę  Cocciné Shoe Wax, która zawiera cięższe woski, lub gąbką – delikatny woskowy, odżywczy krem w wielu wersjach kolorystycznych – Cocciné Cream Elegance.

Krem jest wyborem naturalnym do skór delikatniejszych, gładszych, elastycznych, chłonnych, także do wszelkich skór kolorowych, bo wybór palety barw jest ogromny. Pamiętajmy aby nie stosować do ciemnych skór kremów ani past bezbarwnych! Tylko do jasnych beży i pasteli.

Po wyschnięciu nałożonej warstwy dokładnie polerujemy powierzchnię obuwia przy pomocy szczotki z miękkim włosiem lub rękawicy do polerowania Cocciné Clever Glove. Wygodna w użyciu rękawica nadaje połysk nawet najbardziej zaniedbanym skórzanym powierzchniom oraz chroni ręce przed zabrudzeniem. Róbmy to energicznymi ruchami: w polerowaniu chodzi o podniesienie temperatury wosków, które układają się na powierzchni skóry tworząc elastyczną połyskującą powłokę.

Nadchodzi babie lato

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *