Książki, zeszyty, ołówki, kredki, farby, plecak – szkolna wyprawka obejmuje wiele elementów. Jednym z najważniejszych są jednak… buty. Nasze dzieci spędzają w szkole tyle samo czasu, co dorośli w pracy. A biorąc pod uwagę dodatkowe zajęcia, kursy, treningi – nawet więcej. Dlatego ich obuwie szkolne powinno zapewniać komfort, bezpieczeństwo i higienę dla stóp.

Jakie powinny być buty do szkoły?

Buty szkolne powinny się przede wszystkim łatwo zakładać i zdejmować. Zmiana obuwia w szatni nie będzie wtedy przykrym, męczącym obowiązkiem. Jeśli dziecko nie opanowało jeszcze sztuki wiązania sznurówek, lepiej, żeby miało buty na rzepy. A jeśli obuwie ma sznurowadła, to nie powinny być one zbyt długie, żeby końcówki nie plątały się wokół nóg i nie stwarzały zagrożenia wypadku.

Bezpieczeństwo podczas zabaw na przerwie zapewni antypoślizgowa podeszwa. Powinna być z elastycznego materiału, który będzie dostosowywał się do pracy stóp. Buty na sztywnej podeszwie mogą zakłócać mechanikę ruchu i wymuszać nienaturalny sposób stawiania stóp, który może zaskutkować wadami stóp i nóg.

Cholewka dziecięcego buta powinna być przewiewna. To ważne by stopa się nie pociła, a skóra nie odparzała. Dlatego tak popularne są tradycyjne trampki i tenisówki z grubego płótna, jak również obuwie z tkanin technicznych o wysokich parametrach „oddychania”. Dodatkowym wsparciem dla codziennej higieny będzie odpowiednio dobrana dziecięca wkładka przeciwpotliwa.

Jeśli już jesteśmy przy wkładkach, to pamiętajmy o czujnej obserwacji naszych pociech i wychwytujmy wszelkie nieprawidłowości w postawie oraz sposobie chodzenia. Czasem wystarczy włożona do buta odpowiednia wkładka korygująca dla dzieci, żeby zapobiec zmianom postawy i późniejszym problemom zdrowotnym.

O czystość i dobry wygląd każdego rodzaju i modelu obuwia szkolnego pomoże skutecznie zadbać nasza seria kosmetyków Coccine Sneakers Line. W użyciu ich pomoc rodziców będzie jednak konieczna, a jak zadbać o sneakersy naszych pociech – opowiadamy w dwuczęściowym artykule o pielęgnacji tego obuwia.

Niech chodzenie do szkoły będzie dla dziecka „czystą przyjemnością”.

Do szkoły

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *