Białe skórzane buty sportowe to największy trend ostatnich sezonów. Jednak mają dużą, kluczową wadę, która często zniechęca przed zakupem – łatwo się brudzą. Chcąc odświeżyć buty i przywrócić im idealną, sklepową biel poddaj je gruntownej pielęgnacji w kilku krokach.

Krok pierwszy: czyszczenie

Zaczynamy od oczyszczenia buta z grubszych zabrudzeń za pomocą specjalnej szczoteczki. Dopiero po tej czynności możemy użyć Shampoo. Naciskamy gąbeczkę aplikatora, by wycisnąć szampon i równomiernie przecieramy cała powierzchnię cholewek, nosków i zapiętków. Nadmiar szamponu ściągamy suchą szmatką. Mokre buty pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia. Ważne jest, aby nie suszyć butów w suszarce bębnowej, na grzejniku czy na słońcu, ponieważ mogą powstać trwałe uszkodzenia lub przebarwienia skóry.

Krok drugi: odzyskaj śnieżną biel podeszwy

Domowych sposobów na czyszczenie białych podeszew jest wiele, niektóre skuteczne bardziej, inne mniej. Do odzyskania śnieżnobiałego koloru użyj specjalnie stworzonego preparatu, który poradzi sobie nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami. Delikatnie rozprowadź Sole Cleaner na podeszwie i pozostaw na kilka chwil. Potem wystarczy przetrzeć powierzchnię czystą gąbką lub szmatką, aby odzyskać utracony kolor.

Krok trzeci: głęboki lifting bieli

Na sneakersach ze skóry licowej często pojawiają się zarysowania i otarcia, które psują ich wygląd i humor właściciela butów. Łatwo da się je zakamuflować przy pomocy Whitenera. Delikatna farba do butów zniweluje uszkodzenia i odświeży kolor. Preparat nakładamy gąbeczką aplikatora, rozprowadzając go równomiernie, do uzyskania pożądanego efektu. Najlepiej robić to kolejnymi fragmentami buta, ograniczonymi szwami przeszycia. Czynność można powtórzyć po wyschnięciu.

Krok czwarty: zatrzymaj efekt

Nie zapomnij na koniec zabezpieczyć butów impregnatem. Water&Dirt Stop ochroni but przed przemoknięciem oraz pozwoli zachować efekt czystości i pielęgnacji na dłużej.

Warto też przyjrzeć się sznurowadłom. Jeśli mają już poprzecierane włókna lub zgubiły aglety (skuwki zabezpieczające końcówki przed strzępieniem) – lepiej wymienić je na nowe.

Biel jeszcze bielsza

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *