Segregujemy śmieci, kawę na wynos bierzemy we własnym kubku, a zakupy wkładamy w płócienne torby. Staramy się kupować mniej, a o to co mamy – dbać skutecznie, by dłużej służyło. Eko to już nie tylko moda, ale świadomy i odpowiedzialny wybór. Jak zacząć wprowadzać drobne zmiany w życiu codziennym, żeby żyć bardziej ekologicznie?

Przejrzyj swoją szafę

Kupowanie nowego obuwia co roku to nie tylko zbędny wydatek, ale również niepotrzebne zanieczyszczanie środowiska. Zadbaj o to, aby zawsze mieć w domu odpowiednie kosmetyki i akcesoria, dzięki którym Twoje buty zachowają swój pierwotny kształt, żywy kolor oraz naturalny blask. W nowym sezonie wyciągnij je z szafy i poddaj dogłębnej pielęgnacji, która sprawi, że będą wyglądać, jakby właśnie wyszły z salonu piękności. Po wszystkim zadbaj o wnętrze buta z dezodorantem Eco Deo i zabezpiecz impregnatem Eco Protector.

Linia Coccine Eco to produkty bez syntetycznych konserwantów, detergentów i parabenów.

Materiał przyjazny środowisku

Jeśli już zdecydujesz się na zakup nowej torebki lub butów zwróć uwagę, czy materiał, z którego przedmiot został wykonany, jest ekologiczny. Bawełna pomimo tego, że jest biodegradowalna, rzadko spełnia wymogi ekologiczne – do jej produkcji wykorzystuje się mnóstwo wody oraz środków chemicznych, więc chcąc wybrać ten materiał, zwróć uwagę, czy opisany jest jako organiczny. Najbardziej dostępnym materiałem na rynku nadal jest poliester, a ponieważ coraz częściej korzysta się z plastikowych butelek, które są powtórnie przetwarzane – to może się okazać lepszym wyborem dla Ciebie i środowiska. Np. wkładki do butów Coccine Sea&Foot Care nie tylko są zrobione z przetworzonych oceanicznych śmieci, ale są zapakowane w papierową kopertę do prostego recyclingu.

Nie używasz – sprzedaj

Nowa torebka, rękawiczki czy pasek cieszą każdego, a nadchodząca wiosna to idealny pretekst, aby nabyć nowe dodatki. Ale co zrobić ze starymi? Daj im drugie życie. Oddając lub sprzedając swoje rzeczy nie tylko sprawisz, że ktoś może ucieszyć się z nowego zakupu, ale również wytworzysz mniej odpadów.

Zanim zrobisz zdjęcie i wystawisz swoje rzeczy na jednej z popularnych platform internetowych, poświęć odrobinę czasu na czyszczenie i konserwację. Będą się ładniej prezentować na zdjęciach i łatwiej uzyskasz właściwą cenę. Preparat czyszczący Eco Clean  oraz krem pielęgnujący Eco Cream przywrócą szlachetny wygląd gładkiej skóry licowej.

Linia Coccine Eco to produkty do czyszczenia, pielęgnacji i konserwacji obuwia.

A co, jeśli rzeczy nie znajdą nowego właściciela, a naprawdę chcesz się ich pozbyć? Wrzuć je do wolnostojących kontenerów Eco Textil lub PCK. Trafią do drugiego obiegu, a jakiś procent ich wartości zasili słuszne społecznie akcje.

Jak być eko na wiosnę?

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *