Buty skórzane, które są odpowiednio czyszczone, na długo zachowują swoją wartość i urok. Zarówno skóra licowa, jak i zamsz mogą okazać się problematyczne, jednak to częściej te drugie spędzają nam sen z powiek.  Ze względu na swoje delikatne właściwości, materiał ten wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Czyszczenie ich to nie lada wyzwanie, więc jak to zrobić żeby ich nie uszkodzić?

Zacznijmy od początku

Pierwszą i podstawową czynnością jest szczotkowanie. To właśnie na tym etapie pozbywamy się grubszych zabrudzeń i przygotowujemy nasze obuwie do kompleksowego czyszczenia. Szczotkowanie powinno odbywać się etapowo, czyli dotyczyć kolejnych elementów wyznaczonych przez szwy. Pamiętaj, że zamsz jest wrażliwy na uszkodzenia, dlatego siła nacisku na powierzchnię powinna być nieznaczna.

Szczotka do zamszu i nubuku – dwie różne powierzchnie ścierne i krawędzie do czyszczenia trudno dostępnych miejsc.

Pora na odświeżenie

Nano Ravvivant to produkt o dużej sile barwienia, który odżywia i wyrównuje koloryt, oraz nadaje lekkości i puszystości. Gdy but jest dokładnie oczyszczony, wystarczy dokładnie wstrząsnąć i rozpylić go z odległości minimum 20cm! Przed nałożeniem kolejnych warstwy pamiętaj, że produkt musi całkowicie wyschnąć.

Nano Ravvivant jest dostępny w 38 kolorach

Przywróć elastyczność

Do zachowania skóry w jak najlepszym stanie i podkreślenia jej delikatności i miękkości, posłuży płynny olejek w sprayu. Jego właściwości odświeżą również kolor oraz lekko przyciemnią i zmatują powierzchnie buta.

Olejek wnika w strukturę skóry, nawilża i zwiększa odporność na pękanie.

Końcowe zabezpieczenie

Odżywione buty zamszowe należy odpowiednio zabezpieczyć. W tym celu posłuży impregnat, który utworzy ochronną powłokę na skórze. Rozpylony na obuwiu zabezpiecza je przed kurzem, brudem i wodą.

Czyszczenie obuwia i przedmiotów zabezpieczonych Multistopem jest znacznie prostsze i szybsze.

Dodatkowa osłona

Do zabezpieczenia obuwia po pełnej pielęgnacji przyda się płócienny worek. Wykonany z wysokiej jakości bawełny, zapewni butom świeżość, nawet po długim okresie nieużywania oraz ochroni je przed kurzem i niepożądanymi owadami.

Bawełniany worek znakomicie sprawdza się w podróży

Pakiet „zamszowe jak nowe”

Sprawdź aktualną ofertę w sklepie coccine-shop.eu
W zestawie może być taniej!
Zamszowe jak nowe

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *