Dowiesz się:

  • Czym wyczyścić drewniane meble?
  • Dlaczego warto pielęgnować drewno?
  • Zapoznanie się z poradą zajmie około 3 minuty

Produkty kupisz w najlepszej cenie:

Cocciné Meblux NAJLEPSZA OFERTA

Cocciné MobicleanNAJLEPSZA OFERTA

Cocciné Uniwersal BeeswaxNAJLEPSZA OFERTA

Cocciné MobiluxNAJLEPSZA OFERTA

Pałeczki naprawcze do mebli – NAJLEPSZA OFERTA

Drewno wymaga opieki

Domowe meble wymagają odpowiedniej opieki. Dzięki pielęgnacji dłużej zachowują piękny wygląd, zachwycając nie tylko domowników, ale także gości. Aby dobrze zaopiekować się meblami, trzeba dobrać odpowiednie preparaty czyszczące i pielęgnujące. Do mebli drewnianych lakierowanych trzeba użyć innych preparatów niż do mebli fornirowanych. Jeszcze inne preparaty są przeznaczone do mebli skórzanych lub tapicerowanych. Stając przed dylematem zakupowym co wybrać, w pierwszej kolejności zwróć uwagę na swoje meble i zastanów się co chcesz uzyskać. Jeżeli meble są po prostu brudne (zapuszczone ?) to wystarczy je dobrze wyczyścić, aby znów cieszyły oczy. Jeżeli natomiast są zniszczone (uszkodzenia w strukturze drewna, uszkodzenia powierzchni lub skórzanego obicia), to kilka produktów w szybki, sprawny i wygodny sposób przywrócą je do pierwotnego stanu.

Piękne, drewniane meble poddawane są różnym przeciwnościom losu 🙂

Najpierw czyszczenie

Do mebli warto użyć profesjonalnych środków czyszczących. Po pierwsze są bezpieczne dla drewna, po drugie często mają właściwości antystatyczne i zostawiają przyjemny zapach. Takim produktem jest np. Cocciné Meblux. Preparat przeznaczony jest do czyszczenia i pielęgnacji powierzchni lakierowanych, laminowanych i sprzętu AGD. Skutecznie przeciwdziała osiadaniu kurzu, nadaje połysk i świeży wygląd, pozostawia na długo migdałowy zapach. Produkt jest bezpieczny dla zdrowia – posiada atest Państwowego Zakładu Higieny. Inną propozycją jest Cocciné Mobiclean. Łatwo usuwa codzienne zabrudzenia, tłuszcz, kurz oraz pozostałości innych środków. Utrzymuje naturalne właściwości czyszczonych powierzchni i pozostawia błyszczącą powierzchnię bez smug. Nadaje się do czyszczenia powierzchni lakierowanych, laminowanych i o wysokim połysku.

Warto używać profesjonalnych środków czyszczących. Szybko usuwają zabrudzenia, są bezpieczne dla czyszczonych powierzchni i zostawiają przyjemny zapach. To szczególnie ważne w dobie koronawirusa, kiedy dom został miejscem, w którym spędzamy najwięcej czasu. A przecież każdy z nas chce przebywać w czystym i pachnącym pomieszczeniu.

Płyn czyszczący w sprayu – usuwa zabrudzenia szybko i wygodnie pozostawiając przyjemny zapach.

Na koniec pielęgnacja

Nie każdy z nas lubi sprzątać, nie martwcie się – to naturalne zjawisko ? Aby czynność czyszczenia mebli powtarzać jak najrzadziej, warto po każdym czyszczeniu użyć kosmetyków do ich pielęgnacji. Tak, pielęgnacja też zajmuje cenny czas, ale w dłuższym rozrachunku czyszczenie oraz pielęgnowanie opłaca się najbardziej. Korzyści ze stosowania środków do profesjonalnej pielęgnacji jest oczywiście więcej – meble nabierają nowego, pięknego wyglądu, zmniejsza się ilość osiadania kurzu, wydłuża się ich żywotność. W dodatku są porządnie zabezpieczone przed wpadającym do pokoju światłem słonecznym. Jest to szczególnie ważne w kontekście umeblowanego pokoju z tej samej kolekcji, ponieważ promienie UV mogą zmienić kolor drewna. Widać to szczególnie na szafach czy komodach, które przez lata stoją w mocno nasłonecznionym miejscu – ich kolor różni się od tych mebli stojących po drugiej stronie pokoju, w cieniu.

Meble po użyciu wosku nie tylko wyglądają lepiej, ale także pięknie pachną.

Pierwszym, podstawowym produktem powinien być wosk Cocciné Uniwersal Beeswax. Jest to preparat na bazie naturalnego wosku pszczelego do pielęgnacji mebli, boazerii, parkietów, desek. Odżywia włókna drewna, podkreśla rysunek słojów i wydobywa naturalne piękno pozostawiając po sobie piękny zapach. Innym, szczególnie polecanym produktem jest Cocciné Mobilux. To delikatna emulsja do pielęgnacji mebli lakierowanych i laminowanych. Skutecznie przeciwdziała osiadaniu kurzu, nadaje blask i świeży wygląd.

Produkty do czyszczenia i pielęgnacji można kupić także
w zestawie ze szmatkami.

Stosowanie wosku lub emulsji pozwala dłużej zachować meble w czystości, a jednocześnie w profesjonalny sposób zabezpieczyć je przed brudem i kurzem.

Naprawa zniszczeń

Meble wyczyszczone i wypielęgnowane, ale w oczy rzuciły się drobne uszkodzenia, zadrapania, rysy i ubytki? Nie martw się – można to wszystko łatwo naprawić. Świetnie sprawdzą się pałeczki naprawcze do drewna. Wystarczy dobrać odpowiedni kolor do koloru mebli, a zakupić je można na oficjalnym profilu Allegro CoccineInspiruje. Pałeczka jest bardzo prosta i intuicyjna w użyciu: wystarczy nanieść na uszkodzoną powierzchnię w taki sposób, aby wypełnić ubytek. Nadmiar trzeba ściągnąć i wypolerować. Jest to chwila pracy, a wszelkie ubytki przestają być tak bardzo widoczne.

Ubytki w drewnie, zadrapania przez lata intensywnego użytkowania… to wszystko można łatwo naprawić.

Czyste i zadbane meble z unoszącą się nutką świeżego zapachu po całym pokoju – oto zalety profesjonalnych preparatów czyszczących. W dodatku ta świadomość, że drewno jest w najlepszy możliwie sposób zabezpieczone… jak dla nas wybór tych produktów jest wręcz oczywisty. Zwłaszcza że dom stał się – jak nigdy wcześniej – miejscem, gdzie spędzamy najwięcej czasu.

Czyste, drewniane meble to sama radość i przyjemność dla wszystkich domowników 🙂

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW I PORAD ZNAJDZIESZ –> TUTAJ

Śledź nas na Facebooku i Instagramie:

Facebook: www.facebook.com/KochamButyCoccine/

Instagram: www.instagram.com/coccineinspiruje/

Zobacz nasze porady na YouTube: Coccine Inspiruje

Odwiedź naszą stronę Internetową: www.coccine.eu

Czyszczenie i pielęgnacja drewnianych mebli

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *