Dowiesz się:

  • Dlaczego, poza aspektem wizualnym, warto używać środków do czyszczenia obuwia?
  • Jakie zagrożenie dla zdrowia niesie ze sobą rzadkie czyszczenie butów?
  • Zapoznanie się z poradą zajmie około 2 minuty

Produkty kupisz w najlepszej cenie:

Wkładka Cocciné Sport Ultra&Active Carbon NAJLEPSZA OFERTA

Wkładka Cocciné Sport Sanitized NAJLEPSZA OFERTA

Wkładka Cocciné Antiperspirant Perforated NAJLEPSZA OFERTA

Dezodorant Cocciné Nano Deo SilverNAJLEPSZA OFERTA

Dezodorant Cocciné Deo FreshNAJLEPSZA OFERTA

Brudny but – co widzimy, a co nie.

W dobie koronawirusa o wirusach wiemy już chyba wszystko. Jak się zachowują, ile mogą przetrwać i na jakich powierzchniach… mnogość badań i felietonów wyczerpuje w znaczącym stopniu ten temat. Ale czy zastanawialiście się kiedyś, po przyjściu do domu, co można wnieść na butach po spacerze lub zwykłym wyjściu do sklepu? Piach, błoto i brud, to wszystko widać gołym okiem – ale co jeszcze znajdziemy na bucie?

Brudne czubki butów widać, ale bakterii już nie.

Garść naukowych badań.

Według badań Uniwersytetu w Arizonie przeprowadzonych w 2008 roku, okazuje się, że na zewnętrznej powierzchni naszych butów znajduje się, uwaga… 421 000 jednostek bakterii. A wewnątrz? Tylko… 2887 🙂

Źródło: https://www.ciriscience.org/a_96-Study-Reveals-High-Bacteria-Levels-on-Footwear

Co więcej, bakterie które znajdowały się na butach to m.in. groźne E. Coli, które mogą wywoływać niebezpieczne infekcje i choroby organizmu. Rodzaj bakterii zależny jest także od powierzchni po której chodzimy. Zdecydowanie najniebezpieczniejsza jest ta, gdzie są odchody zwierząt.

Bakterie są niewidoczne dla naszego oka, ale one są.

Czyścimy, aby było nie tylko ładnie, ale i bezpiecznie.

Według tych samych badań po wyczyszczeniu zewnętrznej powierzchni butów detergentem, ilość bakterii zmniejszyła się o 99%. To samo czyszczenie detergentem przeprowadzono również wewnątrz obuwia, zmniejszając ilość bakterii o 90%. Dużo łatwiej jest pozbyć się bakterii z zewnątrz, niż z wnętrza buta.

Jak jeszcze można zwiększyć skuteczność? Użyć np. wygodnych i wysokiej jakości wkładek, które skutecznie blokują powstawanie drobnoustrojów. Wkładki z pianki lateksowej wykonane w technologii Sanitized mają właściwości przeciwgrzybiczne i bakteriostatyczne. Warto wybrać także wkładki z węglem aktywnym. Włókno węglowe pochłania nieprzyjemne zapachy, a także wiąże biologicznie czynne drobnoustroje, zapewniając stopie uczucie świeżości.

Wkładki zmniejszające ilość bakterii i drobnoustrojów wewnątrz obuwia.

Preparaty i dezodorant.

Czego jeszcze użyć w celu likwidacji drobnoustrojów? Przede wszystkim dezodorantów z cząsteczkami srebra i krzemionki.

Nano Deo Silver to dezodorant z nanocząsteczkami srebra i krzemionki, błyskawicznie i skutecznie odświeża każdy rodzaj obuwia. Szczególnie polecany do obuwia sportowego. Dezodorant Deo Fresh ma również właściwości antyseptyczne.
Dezodoranty można stosować również w pozycji odwróconej, dzięki czemu strumień preparatu dociera aż do samego czubka buta.

Skoro z wnętrza usunęliśmy niepożądane drobnoustroje pora na zewnętrzną część buta. Jakich preparatów użyć? Idealnie sprawdzą się wszystkie środki czyszczące Cocciné. Wystarczy dokładnie je nanieść aby usunąć nie tylko brud, lecz także zmniejszyć ilość niebezpiecznych dla zdrowia bakterii.

Produkty czyszczące znajdziecie w oficjalnym sklepie Cocciné.

Pieni się, pieni 🙂 Dokładnie naniesiony środek czyszczący (w tym przypadku Cocciné Nubuck Cleaner Super) usuwa nie tylko zanieczyszczenia, ale także zmniejsza ilość bakterii.

Podczas czyszczenia obuwia pamiętajmy także o wymianie sznurowadeł na nowe. Nie tylko ze względów wizualnych – przetarte sznurowadła to nieprzyjemny widok i na nich również znajdują się bakterie.

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW I PORAD ZNAJDZIESZ –> TUTAJ

Śledź nas na Facebooku i Instagramie:

Facebook: www.facebook.com/KochamButyCoccine/

Instagram: www.instagram.com/coccineinspiruje/

Zobacz nasze porady na YouTube: Coccine Inspiruje

Odwiedź naszą stronę Internetową: www.coccine.eu

Pozbądźmy się bakterii z butów

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *