Dowiesz się:

  • Jakie produkty do czyszczenia i pielęgnacji butów można nazwać „klasyki”
  • Czy w dalszym ciągu są one skuteczne?
  • Zapoznanie się z poradą zajmie około 3 minuty

Produkty kupisz w najlepszej cenie:

SHOE WAX – PASTA TRADYCYJNA WOSK I ŻYWICA 40 gNAJLEPSZA OFERTA

SZCZOTECZKA DO POLEROWANIA O DŁUGOŚCI 16 CM – NAJLEPSZA OFERTA

Klasycznie” wciąż znaczy „dobrze” ?

Dla wielu osób czyszczenie i pielęgnacja obuwia kojarzy się ze szczotką z włosiem i pastą w metalowej puszce. I nie ma co się dziwić – wiele osób wciąż traktuje proces czyszczenia i pielęgnacji obuwia po macoszemu. Spora część dostępnych na rynku produktów umyka uwadze przeciętnemu Kowalskiemu – preparaty, które pozwalają szybko i na długo uzyskać wysoki połysk, albo że poza pastą są jeszcze tłuszcze i kremy, etc. O pielęgnacji czy naprawie obuwia zaczynamy czytać w Internecie w momencie, gdy buty nadają się już właściwie do wyrzucenia. Zdajemy sobie wtedy sprawę, że ponieśliśmy często nie mały wydatek na ich zakup i zaczynamy szukać rozwiązań, aby je uratować. A wystarczy przecież odrobina czasu i chęci, aby zaopatrzyć się w profesjonalne środki do czyszczenia i pielęgnacji butów. I co najważniejsze – nie kosztują one fortuny i można je używać wielokrotnie. O tym co wybrać, do czego i jak, przeczytacie na naszym blogu – znajdziecie tu wpisy o pielęgnacji sneakersów, butów zamszowych, ze skóry licowej itp.

No dobrze, ale co z tymi „klasykami”? Skoro są kremy i tłuszcze do butów, to po co pasta? Skoro jest tyle nowych środków do czyszczenia i pielęgnacji obuwia, czy to oznacza, że coś co działało z powodzeniem przez dziesięciolecia, nagle może stać się passé?

Klasyka nr 1: Pasta w puszce.

Chyba nie ma domu w którym nie znalazłaby się puszka z pastą do butów. Pytanie pozostaje jak często jest używana i czy jest używana prawidłowo. I najważniejsze: czy nadal jest skuteczna? Jak najbardziej. I dla wielu jest niezbędnym elementem podczas pielęgnacji obuwia. Owszem – można użyć kremu i tłuszczu z aplikatorem. Są łatwiejsze w użyciu, ich użycie zajmie mniej czasu niż pasty, a równie dobrze zabezpieczają buty ze skóry licowej.

Pasta do butów. Niby niepozorna a jednak… bardzo skuteczna.

Ale to dzięki paście można uzyskać ochronną, lśniącą powłokę. Wymaga to wprawy, doświadczenia i czasu, ale prawidłowo i regularnie używana pasta jest bezkonkurencyjna. W dodatku jej receptura jest ulepszana, a lata doświadczeń w produkcji działają wyłącznie na korzyść. Tak jest z pastą Cocciné Shoe Wax.

Zalety: idealny połysk, idealna ochrona skóry licowej, można wytworzyć ochronną warstwę.

Uwagi: wymaga czasu, doświadczenia i umiejętności aby osiągnąć najlepszy efekt.

Alternatywy: kremy np. Cocciné Cream Elegance lub tłuszcz np. Cocciné Grease for Shoes.

Prawidłowo użyta pasta jest bezkonkurencyjna. Na zdjęciu testy nowych past w laboratorium Cocciné. Receptury udoskonalane przez kilkanaście lat są bezkonkurencyjne.

Klasyka nr 2: Szczotka do butów.

Szczotka do butów. Od lat używana do polerowania obuwia. Miękkie, końskie włosie i drewniana rączka to klasyka sama w sobie. Ale wciąż niezastąpiona. Co więcej, niektórzy używają szczotki z miękkim włosiem do czyszczenia zabrudzonych powierzchni buta. Włosie usuwa zabrudzenia przy łączeniach cholewki z podeszwą, wyciąga brud z załamań powierzchni skóry, przeszyć itp. Dlatego część osób posiada kilka szczotek (wystarczą dwie identyczne, ale do różnych celów) – jedną używa do czyszczenia, drugą do polerowania. Osobom mniej doświadczonym radzimy używać szmatki lub gąbki do czyszczenia cholewki buta, aby nie uszkodzić włosiem skóry.

Szczotka z miękkim włosiem to również klasyka – wyczyścisz nią grubsze zabrudzenia oraz wypolerujesz buty ze skóry licowej. Sugerujemy posiadać oddzielnie szczotkę do czyszczenia i oddzielnie do polerowania. Łatwiej utrzymać je w czystości i zmniejsza się ryzyko uszkodzenia butów.

Zalety: poleruje i czyści. Bezpieczna dla skóry, wygodna w użyciu. Niezbędna do utrzymania butów w czystości. Zapewnia piękny wygląd.

Uwagi: najlepiej posiadać szczotki do różnych celów. Nie używać jednocześnie do czyszczenia i polerowania, aby nie zniszczyć skóry.

Alternatywy: gąbka, szmatka bawełniana lub rękawica polerska Cocciné Clever Glove.

Pasta i szczotka – klasyki trzymają się mocno.

Pomimo dużej ilości różnych preparatów i środków na rynku, używanie pasty i szczotki przyniesie butom wyłącznie same korzyści. Oczywiście jeszcze lepszy efekt użyjemy, kiedy przed nałożeniem pasty wyczyścimy buty np. szamponem Cocciné Nano Shampoo (usunie brud, plamy, pozostałości poprzednich środków), porządnie natłuścimy lub nakremujemy, a na koniec zabezpieczymy impregnatem. Wybór środków oraz metod czyszczenia i pielęgnacji jest bardzo duży. Często można dzięki nim szybciej, łatwiej i wygodniej zadbać o buty. Jednak taki zestaw dwóch klasyków jak pasta i szczotka, wciąż świetnie sprawdza się podczas czyszczenia i pielęgnacji obuwia. I nic nie zapowiada, że ma się to w najbliższym czasie zmienić.

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW I PORAD ZNAJDZIESZ –> TUTAJ

Śledź nas na Facebooku i Instagramie:

Facebook: www.facebook.com/KochamButyCoccine/

Instagram: www.instagram.com/coccineinspiruje/

Zobacz nasze porady na YouTube: Coccine Inspiruje

Odwiedź naszą stronę Internetową: www.coccine.eu

Klasyka w najlepszym wydaniu

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *