Dowiesz się:

  • Jaki impregnat zabrać ze sobą na wakacyjny wyjazd?
  • Jakie produkty sprawdzą się najlepiej i dlaczego?
  • Zapoznanie się z poradą zajmie około 5 minut

Produkty kupisz w najlepszej cenie:

Cocciné AntiacquaNAJLEPSZA OFERTA

Cocciné Water&Dirt StopNAJLEPSZA OFERTA

Cocciné Tourist Water StopNAJLEPSZA OFERTA

Cocciné Nano Water BlockNAJLEPSZA OFERTA

Cocciné Eco ProtectorNAJLEPSZA OFERTA

Zaczynamy urlop

Urlop. Dla wielu z nas wyczekiwany okres w roku, dzięki któremu możemy odzyskać siły. Niezależnie od tego gdzie go spędzacie – nad morzem, jeziorem czy w górach, dla własnego komfortu warto zabrać ze sobą kilka produktów. Chociażby po to, aby czuć się na urlopie komfortowo.

Absolutną podstawą jest dobry impregnat. Wybór dobrego impregnatu nie jest łatwy, ale jest niezbędny aby uchronić buty, ubranie czy torby przed wodą. Dzięki temu nawet przelotny deszcz nie będzie powodem do zmartwień, gdyby buty miały całkowicie przemoknąć, bo dzięki impregnacji woda im niestraszna.

Jakiego impregnatu użyć? Spośród różnych dostępnych na rynku impregnatów wyróżnić można:

Cocciné Antiacqua – uniwersalny impregnat

Cocciné Water&Dirt Stop – impregnat do sportowych butów i ubrań

Cocciné Tourist Water Stop – impregnat na kemping, do namiotów, idealny w podróży dzięki opakowaniu 400 ml

Cocciné Nano Water Block – najskuteczniejszy impregnat z nanocząsteczkami

Cocciné Eco Protector – ekologiczny impregnat, bezpieczny dla zdrowia i środowiska

A zatem w szranki staje aż 5 produktów, których celem jest zabezpieczenie przed wodą i kurzem. Co zatem przemawia za tak szeroką paletą produktów? W końcu impregnat to impregnat, prawda? Jeden chroni przed wodą i drugi chroni przed wodą. A skoro różnic nie ma, to dlaczego mamy użyć takiego impregnatu, a nie innego? Postaramy się przybliżyć te różnice w możliwie najprostszy sposób.

Działanie impregnatu

Chociaż na rynku znajduje się wiele impregnatów, to każdy z nich ma jeden cel: ochronić przed wodą i brudem. Dobry impregnat zatrzymuje wodę i nie pozwala jej wsiąknąć do środka. Zastosowanie impregnatu pozwala również na ochronę przed kurzem i brudem. Porządnie zaimpregnowane buty dłużej pozostaną czyste, co jest bez wątpienia dużą korzyścią podczas urlopu. A co więcej nie przemokną podczas deszczu, zatem jeżeli wybierasz się w daleką podróż i masz w torbie ograniczoną liczbę butów, to ochrona noszonej pary wydaje się wręcz wskazana. Impregnat tworzy niewidzialną powłokę, która nie blokuje migracji powietrza na zewnątrz. Trzeba też pamiętać, że buty po zaimpregnowaniu najlepiej odstawić na kilka godzin, aby wytworzyła się powłoka ochronna. Dzięki temu skuteczność impregnatu wzrośnie. Impregnację warto powtarzać, a już kluczowe jest aby zaimpregnować buty po każdym czyszczeniu.

Skład impregnatu

Impregnaty różnią się ze sobą składem. Mimo iż wszystkie działają podobnie, to jednak mają różny skład. I tak np. impregnat Cocciné Nano Water Block zawiera nanocząsteczki, co czyni go najskuteczniejszym impregnatem spośród wszystkich wyżej wymienionych. Działa najdłużej, szybko tworzy się powłoka ochronna, jest bardzo skuteczny i wielofunkcyjny – ochronisz nim nie tylko buty, ale i parasole, czapki a nawet… namiot 🙂

Z drugiej strony są też impregnaty stworzone z myślą o środowisku. Takim impregnatem jest Cocciné Eco Protector. Przy czym należy pamiętać, że impregnacja ekologicznym produktem jest dłuższa i sam proces wygląda trochę inaczej niż klasycznych produktów.

Impregnaty zostały też opracowane z myślą o materiałach ma których mają być stosowane. Np. impregnat Cocciné Water&Dirt Stop jest dedykowany sneakersom i materiałom z jakich zostały one zrobione. Nie oznacza to, że nie sprawdzi się np. na butach wizytowych. Oczywiście że się świetnie sprawdzi. Ale wybierając impregnat do butów sportowych macie pewność, że będą one zabezpieczone w najwyższym możliwie stopniu.

Przeznaczenie

Każdy impregnat spełni swoją rolę – zabezpieczy przed wodą i kurzem. Jednakże jak wspomnieliśmy powyżej najlepiej użyć impregnatu w dedykowanym celu. Aby znaleźć dla siebie optymalne rozwiązanie przygotowaliśmy krótkie zestawienie naszych impregnatów oraz głównych cech.

Porównanie

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW I PORAD ZNAJDZIESZ –> TUTAJ

Śledź nas na Facebooku i Instagramie:

Facebook: www.facebook.com/KochamButyCoccine/

Instagram: www.instagram.com/coccineinspiruje/

Zobacz nasze porady na YouTube: Coccine Inspiruje

Odwiedź naszą stronę Internetową: www.coccine.eu

Urlop czas zacząć

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *