Smerfy. Jedna z legendarnych, wręcz nieśmiertelnych bajek dla dzieci. Ważniak, Osiłek, Łasuch, Ciamajda, Maruda… No i oczywiście Papa Smerf oraz Smerfetka. Ponad 100 smerfów od lat bawi i cieszy dzieci na całym świecie.

Smerfy mocno wpisały się w kulturę naszego nadwiślańskiego kraju. To od ich niebieskiego koloru w języku slangu nazywana jest policja, a Gargamelem (główny antagonista smerfów) nazywane są osoby nieurodziwe. Natomiast słowem „smerfastycznie” określa się coś niezwykłego i fajnego.

Smerfy powstały w 1958 roku w Belgii. Po raz pierwszy pojawiły się – a jakże – w komiksie. Przetłumaczone na 25 języków szybko zdobyły popularność na całym świecie. W Polsce znamy je głównie z kreskówki z końca lat 80-tych.

Którego smerfa lubicie najbardziej? 😉

Ich popularność zaowocowała powstaniem prawdziwych wiosek smerfów np. w Belgii czy w Hiszpanii, jako stałe atrakcje dla rodzin z dziećmi. Przyjęło się, że w sobotę najbliższą 25 czerwca (dzień urodzin twórcy smerfów – Pierra Culliforda, znanego jako Peyo) obchodzi się Światowy Dzień Smerfa.

Z tej okazji przypominamy, że posiadamy „smerfastyczne” produkty Cocciné w pięknym, niebieskim opakowaniu. Taka jest np. cała seria Cocciné Nano. Niebieski kolor i ich smerfastyczne działanie jest smerfastycznym wyborem dla naszego obuwia. Kiedy dodamy jeszcze do tego piękny, niebieski krem do obuwia, wtedy wszystko jest smerfastyczne 🙂

Nano Deo Silver – SPRAWDŹ PRODUKT

Nano Water Block – SPRAWDŹ PRODUKT

Cream Elegance Light Blue – elegancki błękit 🙂

Cream Elegance – SPRAWDŹ PRODUKT

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW I PORAD ZNAJDZIESZ –> TUTAJ

Śledź nas na Facebooku i Instagramie:

Facebook: www.facebook.com/KochamButyCoccine/

Instagram: www.instagram.com/coccineinspiruje/

Zobacz nasze porady na YouTube: Coccine Inspiruje

Odwiedź naszą stronę Internetową: www.coccine.eu

Smerfastyczne produkty

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *