Dowiesz się:

  • Czym jest nowa linia produktów Cocciné Eco Line?
  • Dlaczego warto używać produkty ekologiczne?
  • Zapoznanie się z poradą zajmie około 10 minut

Produkty kupisz w najlepszej cenie:

Sklep Cocciné (PEŁNA OFERTA)

WKŁADKI COCCINE LINEN ON CORK

WKŁADKI COCCINE SEA&FOOT CARE

COCCINE ECO TŁUSZCZ EKOLOGICZNY

COCCINE ECO KREM EKOLOGICZNY

COCCINE ECO PŁYN CZYSZCZĄCY EKOLOGICZNY

COCCINE ECO DEZODORANT EKOLOGICZNY

COCCINE ECO IMPREGNAT EKOLOGICZNY

Cocciné Eco Line – z troski o buty i środowisko naturalne

Chociaż koronawirus spowodował mocne zawirowania w gospodarce, popycie i podaży, to jednak ciągle konsumujemy coraz więcej. Moda, bogata oferta rynkowa, coraz lepszy status majątkowy polskich rodzin – wszystko to czynniki, które systematycznie zwiększały przez lata popyt na nowe obuwie. Co więcej, szkoda nam cennego czasu na ochronę i porządne zadbanie o buty z poprzedniego sezonu. Czy jednak zastanawiamy się co stanie się z kolejną parą butów gdy na półce potrzebne będzie miejsce na następną i następną? Ile milionów nierecyklowalnych, trwałych odpadów w postaci obuwia wytwarza nasz kraj? Zero waste, czyli próba takiego konsumowania, które nie generuje więcej odpadów niż to konieczne, to pierwsza odpowiedź, której powinien udzielić świat na niepohamowaną chęć wyrzucania, zaśmiecania planety. Elementem tego ruchu jest dbałość o otaczające nas przedmioty. Troska o przedłużenie ich życia, zachowanie parametrów funkcjonalnych i estetycznych. Słowem przykazanie ekologiczne numer jeden: zadbaj o to co masz, nie wyrzucaj jeśli nie musisz.

Seria Eco w całej okazałości

Jednak fakty są takie, że codziennie wystawiamy nasze obuwie na działanie czynników środowiska zewnętrznego (nawet w czasach koronawirusa kiedy pomimo home office, trzeba pójść do sklepu i często stać wiele minut w długiej kolejce). Warunki atmosferyczne oraz piach, błoto, trawa, zostawiają na nich swoje ślady, wymagające troskliwej interwencji – czyszczenia, pastowania, używania wkładek. Ale system ten działa w obie strony. Środki do pielęgnacji butów mogą zostawiać ślad na środowisku. Najpierw podczas procesów ich produkcji, następnie w trakcie ich zużywania, aż wreszcie gdy kończą swój żywot jako opakowanie po produktach chemicznych czy też zużyte wkładki.

Istotnym elementem środowiska pozostaje również sam człowiek, który w otoczeniu środków chemicznych może być narażony na alergie i inne cywilizacyjne dolegliwości zdrowotne. W tej kwestii pomocą mogą być dla nich m.in. świadectwa jakości zdrowotnej wydawane przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny. Rosnącą liczbą takich certyfikatów może się pochwalić DAKOMA Sp z o.o., producent Cocciné. Są one potwierdzeniem, że kosmetyki o zadeklarowanym przez producenta składzie, przeznaczeniu i sposobie użycia, nie stanowią zagrożenia dla zdrowia człowieka.

Dla świadomego i odpowiedzialnego producenta ścieżka do przyszłości może prowadzić tylko w jednym kierunku – konsekwentna praca nad ulepszaniem procesów, poprawianiem receptur i dbanie by każdy etap życia produktu był bezpieczny dla użytkownika i nieszkodliwy dla środowiska. Zwłaszcza, że coraz więcej konsumentów stara się kupować świadomie i wybierać odpowiedzialnie. Wybór przyjaznych dla środowiska środków czyszczących jest koniecznością dla każdej rodziny, która chce prowadzić zdrowszy styl życia i myśli o tym, jaki świat pozostawi swoim dzieciom. W odpowiedzi na te potrzeby powstała linia produktów Cocciné Eco. To zupełnie nowa linia środków do czyszczenia i pielęgnacji obuwia z długą listą korzyści wynikającą z ich korzystania. Najważniejszym powodem jest oczywiście bezpieczeństwo domowników, rodziny oraz zwierząt, ograniczenie związków chemicznych w powietrzu. Przy tym skuteczność linii Eco jest porównywalna do standardowych produktów na bazie syntetycznych składników. Podsumujmy przykazanie ekologiczne numer dwa: jeśli zużywasz, czytaj co kupujesz i staraj się wybierać produkty możliwie neutralne dla środowiska.

No dobrze, ale czym są te produkty ekologiczne Cocciné i dlaczego można je z czystym sumieniem nazwać „ECO”? Podstawą receptury są komponenty bezpieczne dla człowieka oraz obojętne dla środowiska, bazujące na naturalnych składnikach jak np. wosk pszczeli, tłuszcze roślinne i naturalne aromaty. Opakowania są recyklowalne (aluminium, szkło) lub z odzyskiwanych surowców – plastiku i papieru. Aby ograniczyć emisję gazów do atmosfery zrezygnowaliśmy z produktów typu spray i w linii ECO oferujemy tylko preparaty w buteleczkach z atomizerem (pompką rozpyłową).

Seria obejmuje sześć produktów do sześciu podstawowych etapów pielęgnacji obuwia oraz dwa rodzaje w pełni ekologicznych wkładek.

Najpierw czyszczenie: Cocciné Eco Clean to preparat czyszczący w płynie, przeznaczony do wszelkiego rodzaju skór i tekstyliów, dedykowany do usuwania zabrudzeń z zamszu lub nubuku. Jest produkowany przy użyciu technologii minimalizujących negatywny wpływ na środowisko oraz bezpieczniejszy dla zdrowia, niż podobne preparaty produkowane w tradycyjny sposób.

Numer dwa to preparat do wnętrza obuwia: wydajny i skuteczny dezodorant do obuwia Cocciné Eco Deo. W szybki i prosty sposób odświeża wnętrze buta, blokując nieprzyjemne zapachy. Używanie dezodorantu nie ma negatywnego wpływu na środowisko, został opracowany na bazie produktów naturalnych i przyjaznych dla człowieka i otoczenia.

Trzeci jest odświeżający i wyrównujący barwę preparat do zamszu i nubuku, w tym butów z membraną TEX, Cocciné Eco Nubuck. Przywraca naturalny, żywy kolor i oryginalny „puszysty” efekt nubuku i zamszu. Dostępny w wersji bezbarwnej i w kolorze czarnym. Podobnie jak wcześniej wymienione produkty, tak i Cocciné Eco Nubuck jest produkowany z zachowaniem najwyższych standardów w celu ochrony środowiska i dystrybuowany w aluminiowej buteleczce z atomizerem.

Pora na troskę o skórę licową. Dwa kolejne, wyjątkowe produkty to Cocciné Eco Cream oraz Cocciné Eco Grease. Pierwszy z nich to rewelacyjny, naturalny preparat do pielęgnacji skóry licowej. Nadaje elegancki, wysoki połysk, bardzo dobrze odświeża kolor. W skuteczny sposób podnosi elastyczność i wytrzymałość skóry, zabezpiecza przed osiadaniem kurzu. Opracowany w oparciu o najnowsze ekologiczne technologie – zawiera szlachetny wosk Carnauba i masło Shea. Cocciné Eco Grease  jest tłuszczem do skór licowych, zmiękczającym i chroniącym obuwie. Z powodzeniem zapobiega wchłanianiu wody, przemakaniu i twardnieniu skóry, np. wskutek przemoczenia i wysychania. Znacznie podnosi elastyczność i wytrzymałość skóry. Oba produkty są zapakowane w szklane słoiczki z aluminiowymi zakrętkami.

Na sam koniec należy zadbać o ochronę przed wodą: Cocciné Eco Protector. Jest to bezbarwny impregnat w butelce z atomizerem, chroniący obuwie przed przemoczeniem. Delikatna warstwa ochronna nie blokuje migracji powietrza z wnętrza buta, dzięki czemu stopa się nie poci. Skutecznie blokuje wnikanie cząsteczek brudu w strukturę powierzchni obuwia.

Pozostaje jeszcze wygoda i dbałość o wnętrze buta. Nasza oferta to wkładki komfortowe ze specjalnego lateksu, zawierające materiał odzyskany z plastików wyłowionych z oceanów. Użytkowo wkładka jak wszystkie wkładki lateksowe – komfortowa, miękka, trwała, bezpieczna. Ale jaki zysk dla planety! Druga propozycja – to wkładka z materiałów całkowicie naturalnych – i klasycznych: naturalny korek kryty lnem i wykończony bawełnianą tasiemką. Wszystko czyste i bezpieczne dla naszej skóry, a przy tym niezwykle wytrzymałe, zgodne z ideą zero waste.

Niezależnie od tego jak skończy się walka z epidemią koronawirusa, nasza planeta jest już bardzo zaśmiecona. Może pora otworzyć nowy rozdział i zacząć dbać o nią, tak jak powinniśmy od samego początku?

Każdy produkt z serii Cocciné Eco Line jest rewelacyjny. Razem natomiast tworzą doskonałą drużynę bezpieczną dla obuwia, środowiska i zdrowia.

Serię Eco Cocciné już można kupić na Allegro lub w firmowym sklepie Cocciné.

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW I PORAD ZNAJDZIESZ –> TUTAJ

Śledź nas na Facebooku i Instagramie:

Facebook: www.facebook.com/KochamButyCoccine/

Instagram: www.instagram.com/coccineinspiruje/

Zobacz nasze porady na YouTube: Coccine Inspiruje

Odwiedź naszą stronę Internetową: www.coccine.eu

Osobno rewelacyjne, razem doskonałe

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *