Dowiesz się:

  • Jak działa wosk do pielęgnacji drewna?
  • Jaki przynosi efekt?
  • Zapoznanie się z poradą zajmie około 5 minut

Produkty możesz kupić m.in. w oficjalnym sklepie Coccine

Cocciné Universal Beeswax (NAJLEPSZA OFERTA)

W domu posiadamy różnego rodzaju meble, ale to nie rodzaj mebli jest ważny, a ich styl i materiał z jakiego zostały wykonane. Jedni uwielbiają styl minimalistyczny, inni meble na wysoki połysk, jeszcze inni rozkoszują się widokiem drewnianych mebli z wyraźną i naturalną strukturą słoi. Właśnie dla tych ostatnich miłośników wnętrz polecamy wosk na bazie naturalnego wosku pszczelego. Cocciné Universal Beeswax to preparat do pielęgnacji drewnianych mebli, boazerii, parkietów, desek. Odżywia włókna drewna, podkreśla rysunek słojów, wydobywa także naturalne piękno drewnianych mebli. Wosk wykańcza, chroni, nabłyszcza powierzchnię drewna. Podnosi odporność drewna na wodę i zabrudzenia oraz podkreśla jego strukturę. Szczególnie polecany do pielęgnacji, a także do odnawiania i renowacji starych mebli.

Drewniane meble mają swój urok.

Drewniane meble wymagają szczególnej opieki. Być może posiadacie w domu stół lub komodę, która w Waszej rodzinie są od pokoleń i nie wiecie jak o taki mebel zadbać. Ich wartość ma znaczenie nie tylko sentymentalne – „wiekowe” meble są w cenie, a ich prawidłowe utrzymanie wraz z upływem czasu tylko zwiększa rynkową wartość. Krótko mówiąc – taki mebel to skarb. A o skarb należy zadbać. Na początek polecamy Wam wosk na bazie naturalnego wosku pszczelego. Bezpieczny w użyciu o bardzo przyjemnym zapachu odżywia włókna drewna i podkreśla rysunek słojów.

Co więcej wosk zabezpiecza drewno przed wilgocią, czyli po prostu je chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Nie tylko przed wilgocią, ale także brudem i kurzem. Dlatego tak ważne jest systematyczna pielęgnacja naszych mebli – o drewno należy dbać, dzięki czemu odwdzięczy się nie tylko pięknym wyglądem, ale także długim życiem.

Woda i wilgoć… to wszystko może zniszczyć np. drewniany stół.

Na „warsztat” wzięliśmy kilkunastoletni drewniany stół. Systematycznie o niego dbamy, zatem różnica nie będzie tak bardzo widoczna jak w przypadku zaniedbanych mebli. Ale i tak ją zobaczycie 🙂

Jak pielęgnować stół za pomocą Cocciné Universal Beeswax? Pokażemy to w kilku prostych krokach.

KROK 1: Zapatrujemy się w słoik Cocciné Universal Beeswax 🙂

Na potrzeby testu na stole nakleiliśmy taśmę – lewa strona zostanie za chwilę „potraktowana” widocznym na zdjęciu woskiem.

KROK 2: Nakładamy wosk na gąbkę lub szmatkę.

Po otwarciu słoika wydobywa się piękny zapach 🙂

KROK 3: Nanosimy wosk na powierzchnię stołu.

Wosk nanosimy dokładnie w różnych kierunkach.

KROK 4: Czekamy do wyschnięcia.

KROK 5: Teraz polerujemy.

Uwaga! Do polerowania użyjcie dobrej szmatki, która wchłonie warstwę wosku i pozwoli uzyskać ładny połysk. My do tego użyliśmy filcu, ale lepszy efekt uzyskacie za pomocą np. starej flanelowej koszuli.

Polerujemy energicznie i dokładnie.

KROK 6: Zdejmujemy taśmę i…

Już widzicie różnicę?
Po lewej – stół po użyciu Cocciné Universal Beeswax.

Kolor stał się głębszy, wyraźniejszy, mebel wręcz błyszczy. No i musicie nam uwierzyć na słowo – w pokoju unosi się piękny zapach. Nie żadnych tam detergentów i innej chemii, a przyjemnego naturalnego wosku. Taka pielęgnacja mebli to sama przyjemność 😉

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW I PORAD ZNAJDZIESZ –> TUTAJ

Śledź nas na Facebooku i Instagramie:

Facebook: www.facebook.com/KochamButyCoccine/

Instagram: www.instagram.com/coccineinspiruje/

Zobacz nasze porady na YouTube: Coccine Inspiruje

Odwiedź naszą stronę Internetową: www.coccine.eu

Mebel nasz wspaniały

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *