Dowiesz się:

  • Jaką szczotkę do butów wybrać?
  • Jak prawidłowo użyć szczotki?
  • Zapoznanie się z poradą zajmie około 3 minuty

Produkty kupisz w najlepszej cenie:

Szczotka do polerowania Cocciné z miękkim włosiem NAJLEPSZA OFERTA

Szczotka mazak Cocciné z miękkim włosiemNAJLEPSZA OFERTA

Szczotka do nubuku Cocciné z gumową krepinąNAJLEPSZA OFERTA

Szczotka do zamszu CoccinéNAJLEPSZA OFERTA

Szczotka dobra na wszystko.

„Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda, tak się zaczyna wielka przygoda”. Słowa piosenki Fasolek z lat 80-tych na wesoło traktują przygodę mycia zębów. Tymczasem przygoda z czyszczeniem i pielęgnacją butów również zaczyna się od szczotki. Pasta też się przyda (zwłaszcza Cocciné Shoe Wax)… ale już kubek i ciepłą wodę radzimy zostawić do mycia zębów 🙂

Jakiej szczotki użyć? Przede wszystkim do skóry gładkiej najlepsze są te z miękkim, końskim włosiem. Skutecznie usuwają grubsze zabrudzenia, ale również polerują. W przypadku zamszu i nubuku sprawdzą się szczotki z włosiem syntetycznym lub krepiną.

Przyjrzyjmy się im bliżej:

  • szczotka z miękkim włosiem i drewnianą rączką o długości 16 cm dobrze leży w dłoni – dzięki temu wygodnie wypolerujesz obuwie lub usuniesz grubsze zabrudzenia (skóra gładka)
  • mała szczotka z miękkim włosiem i drewnianą rączką – dzięki niej usuniesz zabrudzenia z łączeń w obuwiu, ale także wygodnie nałożysz krem (skóra gładka)
  • mała szczotka z włosiem syntetycznym – skutecznie dociera do trudno dostępnych miejsc oraz usuwa z nich brud, który wszedł głęboko we włosie zamszu, nubuku a nawet weluru
  • szczotka z krepiną o długości ok 16 cm – usuwa bezpiecznie grubsze zabrudzenia z zamszu i nubuku

Skóra gładka – licowa.

Dobra szczotka to niezbędny element pielęgnacji i czyszczenia obuwia.

Zacznijmy od butów ze skóry licowej – tutaj warto mieć zawsze pod ręką dwie szczotki z miękkim włosiem – jedną do czyszczenia, a drugą do polerowania. Kiedy zaczynamy czyścić obuwie, warto przed użyciem profesjonalnych środków jak np. Cocciné Nano Shampoo lub Cocciné Leather Cleaner Super użyć właśnie szczotki.

Szczotka z miękkim włosiem – w ofercie Cocciné jest również w jasnym kolorze drewna.

Szczotka usunie z butów grubsze zabrudzenia jak błoto, twarde kawałki brudu i drobinki piasku, które podczas czyszczenia mogą zarysować lico skóry. Co więcej – usunięcie grubszych zabrudzeń pozwoli oszczędzić na stosowaniu preparatu czyszczącego. Po prostu użyje się go mniej a i sam proces czyszczenia będzie skuteczniejszy.

Usunięcie grubszych zabrudzeń trwa dosłownie chwilę.

Po usunięciu grubszych zabrudzeń i wyczyszczeniu obuwia oraz zastosowaniu pasty Cocciné Shoe Wax lub kremu Cocciné Cream Elegance drugą szczotką możemy wypolerować obuwie. Dlaczego potrzebujemy drugiej szczotki? Chociaż można je myć i czyścić pod bieżącą wodą, to lepiej jedną używać do usuwania brudu, a drugą do polerowania – nie tylko będą dłużej służyły, ale też mamy pewność że nie uszkodzimy lica skóry.

Oprócz klasycznej szczotki jest jest jeszcze mała szczoteczka z miękkim włosiem. Po co nam ona? Po pierwsze dzięki niej można usunąć zabrudzenia z zagięć skóry lub przy podeszwie. Po drugie taką małą szczotką wygodnie nakłada się pastę lub tłuszcz.

Mała szczotka a tyle korzyści – dzięki niej nakładanie pasty lub tłuszczu będzie łatwe, wygodne, szybkie i co najważniejsze – przyjemne.

Zamsz i nubuk.

Zamszowe buty charakteryzują się tym, że skóra z jakiej są wykonane posiadają wystające krótkie „włoski”. Wystarczy pociągnąć po nich palcem aby zmieniły kolor – powstają smugi, które są spowodowane zmianą ułożenia włosia. Nubuk ma te włosie jeszcze krótsze od zamszu, ale do obu rodzajów skór najlepiej w pierwszej kolejności użyć szczotki z krepiną. Gumowa krepina jest bezpieczna dla włosia skóry i skutecznie usuwa pierwsze, grubsze zabrudzenia.

Bezpieczna dla nubuku – szczotka z gumową krepiną skutecznie usunie grubsze zabrudzenia

Nie zawsze jednak taka szczotka usunie zabrudzenia z łączeń skóry z podeszwą obuwia. W tym celu najlepiej sprawdzi się szczoteczka z włosiem plastikowym. Skutecznie wyszczotkuje trudno dostępne miejsca oraz usunie z nich brud, który wszedł głęboko we włosie zamszu, nubuku a nawet weluru.


Mała, poręczna szczoteczka z włosiem plastikowym.
Szczoteczką skutecznie usunie się pierwsze zabrudzenia.

Szczotka to „must have”.

Z jakimi jeszcze korzyściami wiąże się używanie szczotki? Przede wszystkim pozwoli szybciej wyczyścić obuwie. Po drugie nie ubrudzisz rąk – drewniana lub plastikowa rączka skutecznie dystansuje brudne obuwie. Po trzecie usunięcie pierwszych zabrudzeń pozwoli wykorzystać mniejszą ilość środka czyszczącego. A raz kupiona szczotka będzie długo służyć, zatem ekonomia także przemawia na jej korzyść.

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW I PORAD ZNAJDZIESZ –> TUTAJ

Śledź nas na Facebooku i Instagramie:

Facebook: www.facebook.com/KochamButyCoccine/

Instagram: www.instagram.com/coccineinspiruje/

Zobacz nasze porady na YouTube: Coccine Inspiruje

Odwiedź naszą stronę Internetową: www.coccine.eu

Jaką szczotkę do butów wybrać?

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *